Gel de yorumla

Beni tanıyanlar bazen çok taraflı yazdığımı hatta tribün ağzıyla cümleler kullandığımı belirtip eleştirilerini dile getiriyorlar. Haklılık payları var tabi. Ama yazdılarımda genellikle maçların teknik analizini yapıp farklı gördüğüm bazı noktalara dikkat çekmeye çalışıyorum.

Bülent Bilirgen

Evet burası bir taraftar sitesi ve zaman zaman duygularınıza hakim olamayıp çok da objektif olamayabiliyoruz. Çoğu zaman takımımıza yapılan haksızlıklıkları da dile getirdiğim doğrudur. Buraya kadar da kabul. Ama tüm bunları yaparken seyrettiğim ve üstünde kafa yorduğum maçların ardından gerçekleşiyor. Fakat dün öyle bir spor olayına şahit olduk ki adına müsabaka denmesi bile günah bence. Bu maçın ne teknik analizi olur ne de objektif kalınır. Beyaz forma giymiş insanlar çılgınlar gibi koşup topu alıyorlar, pas pas pas pasın ardından bir delik bulup topu kalenin içine atmaya uğraşıyorlar. Diğer takım ise sadece ve sadece o kaleyi korumaya uğraşıyor ve daha diğer sahanın ortasına gelmeden rakip kaleye şut atıyor. Savunmada en uçtaki oyuncusu kendi yarı sahasının ortasında rakibi karşılıyor. Böyle bir maç yorumlanır mı Allah aşkına? Neden bahsedeyim? Quaresma çıkana kadar muhteşemdi , Olcay fena değildi ama şanssızdı ya da Gomez tam bir kurttu falan mı diyeyim? Hadi alın eleştiri yapayım.

Keşke golleri bulduktan sonra frene basmayı bilsek! Bu kadar yaratıcı olduktan sonra objektifliği yine kaybedip bir tek şunu söyleyebilirim; Beşiktaşlılar, takımları ile ne kadar övünseler azdır. Bu takım çok iyi takım ve oynadıkları tüm rakipler de bunu biliyor. Tekmeyle, tokatla, kalenin önüne otobüs çekme ile maç bitirmeye çalışıyorlar. Bitirebilirlerde. Ama bu bizim değerimizi düşürmeyecektir. Türkiye'de genel yapı iyiye yetişmek yerine onu alaşağı etmek üstüne kurulu. Bakın iki maç kaybedince yazılanlara; yok takımın oyununu çözmüşler, yok artık maç kazanamaz da falan filan. Bunlar safsatadır da kötüsü bizlerin de içinde bu laflardan etkilenip böyle düşünenler oluyor ki bu zarar verir. Sizleri bilmem ama ben bir Beşiktaşlı olarak bu gençleri seyretmekten inanılmaz keyif alıyorum ve her nerede bitirtirlerse bitirsinler bu ligin çok üstünde bir takımdır diyorum. Bak yine gitti objektiflik :)

Bu akşam saat 19.00-20.00 saatleri arasında Haber1903Radyo'da sevgili Cem Çıkın ile bu maçı ve önümüzdeki haftanın Karadeniz turunu konuşacağız. Dinlemeye bekleriz. Saygılarımla..

Bülent Bilirgen/HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27