Kare As

Başakşehir'de ölüm kalım mücadelesi veren Es-Es karşısında duraklama devrinden çıkma mücadelesi verdik.

Zafer Algöz

Tabii ki 2 takım arasında gece ile gündüz kadar kalite farkı var. Ama şunu da belirtmekte fayda var. Es-Es bu kadroyla ligin dibinde olmayı hak etmiyor. Çok yetenekli oyunculara sahip, umarım bir mucizeyle seri yakalarlar ve ligde kalırlar. Maça pist başında bekleyen uçak gibi başladık. Giderek tempoyu artırdık ve uçuşa geçtik. Ama normalde 7-8 ile bitmesi gereken maç 3-1 bitti. Ama 3 farkı bulduktan sonra küçük bir dikkatsizlik sonucu gol yedik. Uzatmalarda Tolga'nın müthiş refleksiyle çıkardığı top kalemize girse, 3-2 oluyordu neredeyse. Eskişehirspor gol attığı pozisyonun neredeyse aynısını yine sol taraftan gelerek 70'li dakikalarda buldu. İlkinde panik yaptılar ama 2. pozisyonda gol yedik. İsmail mükemmel oynadı ama geriye gelmekte geç kaldığı için 2 pozisyonu da onun kanattan yedik.

Aman dikkat! Eğer Es-Es Konyaspor'un yaptığı gibi çivili tahta misali 10 kişiyle kapansaydı bile maçı alırdık. Çünkü bu müthiş tempoya ve pas trafiğine kim olsa fazla dayanamazdı. Takım halinde mükemmel oynadık ve hem kendimize güvenimiz hem de neşemiz yerine geldi. Beşiktaşım da SOSA-QUARESMA-ATİBA-MARCELO kare as oldular. Ama takımın tamamı çok koştu ve çok mücadele etti. Hepsine helal olsun. Şimdi önümüzde Rize maçı var. Kafalarda yaratılan lig bitti FB şampiyon algısına kafamızı takmadan işimize bakmalıyız. Varsın şimdiden 800.000 4 yıldızlı forma siparişi verilsin. TV'lerde oynadıkları 7 defanslı demode futbollarını yere göğe koyamayıp birbirlerini şişirsinler. Şu anda avantajlı olan biziz. Ligin gizli lideriyiz. Mart sonuna doğru zirveyi yakaladığımız anda her maçta 3'lük puanlar alıp şampiyon olacağız. Devam Beşiktaş.

Ligin başında oynadığımız ritmi bulma yolunda çok iyi bir sınav verdık. Vitesi her maç biraz daha artıracağız. Ligin boyu kısalırken bazı Beşiktaş düşmanlarının alt dudakları yere değecek. Şampiyon olacağız. SALDIR BEŞİKTAŞIM...SİYAAAAHHHH..!

Zafer Algöz/HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19