Diş provası

Yolu dişçiye düşenler iyi bilir. Eğer gerçek dişinizin yerine başka bir operasyon yapıldıysa montajdan önce marke diş ya da dişler takılır. Böylece diş provanız yapılmış olur ki yerine yenileri yapıldıktan sonra sıkıntı olmasın.

Zafer Algöz

Maçın hakemi diş doktoru olunca örneklememizde doğal olarak onun branşından olsun dedim. Aslında Tolga Özkalfa'ya çok teşekkür etmeliyiz gider ayak çok mesaj dolu bir maç yönetti. Bize dedi ki; 'Bakın bu ülkede hakemlerin çoğu oynamak isteyenle oynatmak istemeyeni ayırt edemiyor. Bütün bir maç tekme yiyen Sosa'ya kart gösterdim. Ona vuranları o dakikaya kadar hep idare ettim. Penaltıları çalmadım. Ofsayt pozisyonunda adam attım. 65. dakika kaleye gidemeyen takımı ellerimle taşıdım maçı hediye ettim.' Teşekkürler doktor. Bu diş provası için minnettarız. Ama bundan sonra bizim maçlardan uzak dur. Allah selamet versin hastalarınıza da acil şifalar dileriz.

Beşiktaş nasıl kaybeder? Beşiktaş'ın kaybetmesi için 3 şart gerekiyor. Nedir söyleyeyim; zeminin kötü olması lazım. Olimpiyat'ta bizden başka oynayan yok. Üstelik haftalardır boş. Ama zeminin hali içler acısı. Böyle bir sahadan sakat vermeden çıktık ona şükür. Bir başkası doğal nedenler. Yani sert rüzgar, kar-tipi-fırtına, birden bastıran sağanak yağış gibi... Üçüncüsü ise hakemler. İşte Beşiktaşım'ı ancak bu etkenler durdurabiliyor. Karşımıza geçip takır takır topunu oynayan. Öldürücü tempomuza tempoyla karşılık veren takım yok. Bugün gördüğümüz filmi Trabzon maçından hatırladınız mı? Bir anda 10 kişi kaldık tıpkı bugün olduğu gibi kalemize gelemeyen Trabzonspor 2-1 maçı aldı. Bu yenilgiden ders almalıyız ve doktorun yaptığı ameliyat öncesi provayı ciddi değerlendirmeliyiz. Artık maç öncesi antrenmanlarda eksik kalırsak nasıl oynamalıyız? En çok buna çalışmalıyız. Konya'ya maçı kaybettik diye.

Yine Şenol Hoca'ya, Boyko'ya, Tosic'e, Serdar'a, Necip'e saydıran heyecanlı arkadaşlara da bir çift sözümüz var. Beşiktaş'ın yedeklerle beraber sezon sonuna kadar kadrosu bu. Artık ne alabiliriz ne de satabiliriz. Stoper bölgesinde mecburen Tosic, Necip, belki Atiba. Hatta Serdar'dan başka oyuncumuz yok. Bu çocuklara güven verip, 'Sen yaparsın' demek varken 'Bunlardan olmaz' diye kestirip atmak yakışık almaz. Pazar günü lige dönüyoruz. Başakşehir tehlikeli bir takım ve etkili oyuncuları var. Ama kim olursa olsun karşımızda bizim de adımız Beşiktaş. Takıma sahip çıkalım. Oyuncular arasında ayırım yapmayalım. Sonuna kadar destek verelim. BU SENE O SENE OLSUN. SİYAAAAHHHHHH..!

Zafer Algöz/HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19