Geçmiş olsun Cenk

UEFA Kupası’ndan elendikten sonra bir çoğumuz şöyle düşündük.

Zafer Algöz

UEFA Kupası’ndan elendikten sonra bir çoğumuz şöyle düşündük. Tamam kötü elendik ama geçen sene bu yüzden çok yorulduk. Ligin sonunu getiremedik. Bu sene şampiyon olmamız lazım. Çünkü Şampiyonlar Ligi’nde hem maddi hem de manevi bir doyum var onu yakalamamız lazım. Şenol Hocamı iyi anlıyorum, 113 yıllık Türkiye’nin en eski kulübünde hocalık yapıyor. Doğal olarak her alanda başarılı olmak istiyor. Şimdi önünde 2 hedefi kaldı. Lig şampiyonluğu ve Türkiye Kupası. Beşiktaş’ın taraftarı takımdan ŞAMPİYONLUK İSTİYOR. Açıkçası Türkiye Kupası hiç umurumda değil. Bana Türkiye’nin küçük UEFA’sı gibi geliyor. Bu kulvarda takımın yedekler ve U21 karması ile oynamasını isterim. Bugün öyle oynayıp 3-0 kaybetseydik bile zerre kadar üzülmezdim Cenk Tosun’a üzüldüğüm kadar.

Şenol Hocamın hem doğruları hem de yanlışları vardı. Maç eksiğini tamamlasın işe ısınsın diye kaleci tercihi çok doğruydu. SERDAR, MILOSEVIC, MOTTA, PEDRO, PEKTEMEK, VELİ, ESLEM, MUHAMMED ENES... Oynamayan ve abileriyle kaynaşsın diye alınan çocuklar… Hepsi için kutluyorum Şenol Hocamı. Ama bu kadroda olmaması gerekenler de vardı. O yüzden dertliyim ve “aman hocam” diyorum. NECİP (Ağır darbe aldı dizine, buz tedavisi yapılıyor) G.TÖRE, K.FREİ, CENK TOSUN. Bu adamların maç eksiğini tamamlasınlar diye bu maçlarda oynatılmaması lazım. Çünkü bu dörtlü oyunun sıkıştığı yerlerde devreye giren sonucu değiştirebilecek yetenekte oyuncular. Bizim onları hep hazır tutup pamuklarda saklamamız lazım. Bugün CENK sakatlandı. Yarın ihtiyacımız olabilecek bir oyuncumuzu da durup dururken kaybetmeyelim. Hatırlayın TOLGAY sezon açılmadan sakatlandı hem de kötü zemin yüzünden. Türkiye Kupası’nda daha alt seviyede takımlarla oynuyorsunuz. Oradaki oyuncular da kendilerini Beşiktaş’a göstermek için motive oluyorlar hem de aşırı bir motivasyonla asılıyorlar. Şimdi ben de Karabük’te oynasam kendimi Beşiktaş’a beğendirmek için varımı yoğumu ortaya koyarım. Yoksa maç kopmuşken adam niye gelsin CENK'in kafasına kafa uzatsın değil mi? Sonunda TOSUN'un kafasına 12 dikiş atıldı 5 cm yarık var. Allah korusun sezonu kapatsaydı, GOMEZ'in yorulduğu durumlarda şampiyonluk yolunda onu aramayacak mıydı? K.FREİ, G.TÖRE, NECİP… Bunlar ağır sakatlansa lanet olsun Türkiye Kupası’na demeyecek miydik? Her şerde bir hayır vardır diyerek akıllı olmalı ve bu işten hemen ders çıkarmalıyız.

Bakın Akhisar bile GS maçına A Takım’dan sadece 1 oyuncuyu çıkardı. 2-1 kaybetti de ne oldu? Bence GS’den daha iyi oynadı. Velhasıl kelam sevgili Şenol Hocam… Beşiktaş taraftarı senden Türkiye Kupasını değil, Türkiye Ligi Şampiyonluğunu istiyor. Yedekler ve U21’deki gençlerle inan kupayı alabilirsin, çok yetenekli gençlerimiz var. Senden sevgi, senden ilgi bekliyorlar. Biz sana güveniyoruz, sen de onlara güven. Kupada elensek bile hepinizi ayakta alkışlar, Beşiktaş’ın Büyük Taraftarı bağrına basar.

Şimdi önümüzde hızlı ve etkili oyuncuları olan Osmanlıspor maçımız var. Derbi havasını takım zaten üstünden çoktaaann attı. Buraya yoğunlaşmamız ve işimizi ciddiye almamız lazım. Her maçta sonuç ne olursa olsun mücadele ediyoruz, durmuyoruz, saldırıyoruz. Kaybetsek bile Kartal asaletimizle herkesin takdirini alıyoruz. Uzun bir aradan sonra DELİ VELİ'yi yeniden görmek çok güzeldi. Ama CENK TOSUN'a gerçekten çok üzüldüm..Büyük geçmiş olsun Tosunum. En kısa zamanda iyileşeceğini biliyoruz. Beşiktaş’ın sevdalıları bir başka sever. HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUZ. SONUCA GÖRE DEĞİL, YÜREKTEN SEVİYORUZ...SİYAAAAAHHHH...!!!

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19