Hayırlısı

Dün gece yarısından beri Whatsapp'da, Facebook'da bilumum sosyal medyada ya da iş yerinde, kahvede, otobüste, trende konuştuğumuz tek konu pardon tek kişi var TOLGA...

Bülent Bilirgen

Dün gece yarısından beri Whatsapp'da, Facebook'da bilumum sosyal medyada ya da iş yerinde, kahvede, otobüste, trende konuştuğumuz tek konu pardon tek kişi var TOLGA... Öncelikle belirteyim ki geldiği günden beri hatta ve hatta futbol piyasasına çok gençken ilk çıktığı maç olan Samiyen'deki Gs- Ts maçından beri kendisinin kaleciliğini beğenmem. Hatta sezon başında "neden Cenk de Tolga değil gönderilen?" diye söylenmiştim. Ama bugün durum farklı. Tolga Zengin bu takımın kaptanı ve gözlemlediğim kadarı ile de denge ve eğlence unsurlarından biri. Yani sadece kalede duran ve evine giden bir birey değil. Ayrıca bu sene itibari ile olgunlaştığını ve kalecilik konusunda da ileri gittiğini ve çok iyi başladığını düşünüyorum. Ve her şeyden önemlisi önümüzdeki Gs, Gökçekspor ve Konyaspor maçlarında kalemizi koruyacak tek aday da o dur. Özetle, bugün bu arkadaşımızı yuhalamak, kötü söz söylemek bana ve tuttuğum takıma hiç ama hiçbir şey kazandırmaz. Ayrıca şunu da net ifade edeyim ki Tolga bu takımda kişiliği, beyefendiliği ve yeteneği ile en az 4 sene daha kalır, iyi bir yedek olur ve ihtiyaç duyuldu mu çıkar topunu oynar. Ek olarak da seni de beni de takımımızı da çok da iyi temsil eder. Nokta...

Dünkü maçta birlerine kızılacaksa Beck’den Tosic’den başlamak gerekir. Tosic demişken bu kardeşime çok içten bir teşekkür sunarım. Geçen maçta kendisini eliştirmem yüzünden bana demediğini bırakmayan arkadaşlarıma karşı dünkü performansı ile beni sonuna kadar savunduğu için kendisine minnetarım. Ve son kez söylüyorum. Mümkünse bir daha görüşmeyelim.

Aslında çok iyi bir 70 dakika götürdü dün takım. Bu süreçte tek eleştirim Şenol hocaya Necip butonuna çok geç basması için olabilir. Bana gore ilk yarının en iyisi ama ikinci yarının başlangıcı ile hayaleti Olcay yerine Necip daha erken düşünülebilirdi. Ya da ortalarda gözükmeyen Oğuzhan’ı ön plana çıkarmak adına hazır temposu düşmeye başlamış Sosa’ya kement daha erken atılabilirdi. Ardından o Trabzon eskisi santraforun girmesi ile başlayan kabus dolu 20 dakika geldi zaten. Kayseri maçında verilen tüm sinyallerin sonucunu bu bölümde göreceğimizi kimse tahmin edemezdi herhalde. 10 dakika içinde her şey film şeridi gibi geçti. Çok basit bir paslaşmayı kesemeyip sonu kötü biten ilk golü, sağ bekin olmaması gereken yerde olup kafasını uzatamaması sonucu yenilen ikinci gol izledi. Üçüncü gol de zaten malum arkadaşın şovu vardı. Şunu kabul edelim ki A sınıfı takımlar arasına girmek istiyorsak Tosic, Beck, Ersan ve hatta Rodolfho gibi oyuncuların yedek kulübesinde ya da tribünde olması gerekir. Hatta Atiba'dan da 2 tane olması gerekir ki biri yorulunca bir diğeri oynasın. Çünkü yorgun Atiba da bu listeye girebilir. Dünkü maç için son söz İsmail ve Q17 için. İkisi de çok verimli oynadı. Özellikle İsmail için çok mutlu oldum, İnşallah yine stand by konumuna geçmez.

Neyse, böylesiymiş hayırlısı olan. Bence bir bakıma iyi de oldu. Geçen sene Avrupa kupasında başarı hayalleri ile oyalanmıştık. Saçma sapan bir takıma elenince de kendi fişimizi çekmiştik. Halbuki geçen sene de bu sene ki gibi Türkiye liginin üstünde bir kadro yapımız vardı. Şimdi elde sadece ligin olduğu bir dönem var ki bence en önemlisi de bu. Pazartesi başlayarak 3 lig maçını kayıpsız geçmek ve ikinci yarıya da bir iki takviye ile bomba girmek en önemli hedef olmalı. Şunu asla unutmayalım, Beşiktaş rakiplerinden çok ama çok güçlü olmaz ise şampiyon olma şansı yoktur. Azıcık güçlü ya da aynı seviyede olur isek öncelerde Doğan araba gönderenler ya da dün tarlaları ekenler bugün başka yöntemler ile geçerler bizi.

Hadi artık gelsin bir an önce Pazartesi…

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27