Yusuf Yusuf Yusuf

Kabul edelim beyler bayanlar, ilk ve ikinci yarıların ilk 10 dakikaları hariç bu başlıktaki üç oyuncu da dün maça girdi hepimizin gözünde..Hem de defalarca..

Bülent Bilirgen

Kabul edelim beyler bayanlar, ilk ve ikinci yarıların ilk 10 dakikaları hariç bu başlıktaki üç oyuncu da dün maça girdi hepimizin gözünde..Hem de defalarca.. Ama üzülmeyin suç bizim kafamızın içindeki kötümser kişide değil..Çok net ifade ile benim baktığım yerden koskoca ilk yarı için tek kelimelik özet yapılabilir; ''Rezalet''..

Biseswar diye bir adam çıktı nereye gitse ses çıkartıyor. Alıyor Necip'i karşısına geçiyor yanından sonra çıkıyor karşısına emektar Atiba bir çekiyor o topu hooop pazara, taraftar da aynı anda mezara. Atiba demişken, şu meşhur İstanbul depremi olur mu olmaz mı bilemem ama Atiba'nın altından geçen fay kırılmış ve enerji boşalmış gibi duruyor, benden söylemesi. Şenol hoca rahatlasın bu arkadaşın motor yanmış durumda. Ha yanlış anlaşılmasın sıradan bir orta saha oyuncusunun yaptığı işi yapıyor da bir Atiba değil yani. Allahtan Necip kanının ve yeteneğinin son damlasına kadar savaştı da orta saha biraz ayakta kalabildi. Aslında dünkü maçın analizini yaparken bir kişi hariç kişisel performanslara girmeye gerek yok..Çünkü girersek çıkamayız.. Ya da Tolga'dan girer Gomez'den çıkarız yolda da ağzımız bozulur rezil oluruz. İyisimi Tosic hariç kişisele girmeyelim. O na da kısa bir mektup ;

Sevgili Tosic arkadaşım... Sen tempolu oynamayı isteyen ve rakip sahaya oyunu yıkmaya çalışan çabuk bir takımın sol beki olamazsın. Dünkü performansından sonra artık eminim ki stoperi hiç olamazsın. Allah yolunu açık etsin seninle ilgili tek kelime etmem bir daha..

Dedim ya kişisel performansları değerlendirerek bir yere gidemeyiz. Hele bu maçta o işe girersek bir daha ki maç sol bek için malzemeci Süreyya'dan başka altenatifimiz kalmaz. Şurası kesin ki Beşiktaş futbol takımı son 3 maçtır geriye kaçarak oynuyor. Geriye kaçmak ne demek? Rakip topa sahipken geriye doğru adım atarak rakibin topu kullanmasına fırsat vermek ve kalitesi düşük olduğuna inandığımız rakibin hata yapması sayesinde oyun oynamak. Dün de böyle yaptı Siyah Beyazlı oyuncular. Bilhassa orta saha da hiçbir direnç gösterilmedi. Halbuki 1 ay önce böyle miydi? Topa karşı saldırgan ve ısıran bir takım seyrediyorduk.Ama şuna kesinlik ile eminim ki bu yeni anlayış tamamen oyuncudan kaynaklanmakta. Nedeni bilinmez ama oyuncuların üstünde ölü toprağı var gibi. Böyle oynanır ise Sporting değil B , M takımı ile bile 3 ler bizi..

Kayseri açısından bakarsa ise yazık oldu diyebiliriz. En azından bir puanı hak ettiler. Topu ayağa oynama istekleri ve panik yapmadan oynamaları artılarıydı.. ama o ikinci yarının ilk 10 dakikasında soyunma odasından sahaya çıksaydılar iyiydi...

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27