Hovarda yarim

Tribünler ne güzel bağırıyordu 'Aşığım sana doyamıyorum' Evet aşkımız baki ona ne şüphe. Ama aşkımız Beşiktaş çok hovardaydı Sivas maçında. Gerçekten abartmıyorum maç 6-0 ya da 8-0 bitebilirdi. Elimize geçen çok önemli fırsatları hovarda mirasyediler gibi harcadık.

Zafer Algöz

Maçın başlamasıyla birlikte lidere yakışan bir tempoyla başladık. Atamadığımız pozisyonlarda ya kötü vurduk ya da pas vermek yerine vurmayı tercih ettik. Ya acele ettik ya da yavaş davrandık. 'O kaçırdı, bu kaçırdı' diye kimseyi suçlamaya hakkımız yok. Mücadele etmedi. Sorumluluk almadı diyebileceğimiz hiçbir oyuncumuz yok. Takımın en formsuzu ERSAN bile kan revan maçı bitirdi. Kaptığı topların çoğunu rakibe attı ama yine de mücadele etti. Genel beceri ve top yapma açısından bocaladığımız anlar oldu ama Beşiktaşım'ı Beşiktaş yapan presi koyduğumuz zaman rakibe nefes aldırmadık. ŞENOL GÜNEŞ'e helal olsun. Çok yerinde ve zamanında değişiklikler yaptı. Aldığı her oyuncu takımın temposunu yukarı taşıdı. Bu maçta inanın BİLİC'li Beşiktaş olsaydı son 10 dakika geriye yaslanırdık. Ya zar zor 1-0 kazanırdık ya da bir kaza kurşunuyla 1-1 biterdi maç. BECK, RHODOLFO, İSMAİL çok iyiydi. Ama ilk yarı sağ kenardan faul atacağız, topun başında QUARESMA varken İSMAİL'in sol bek bölgesini bırakıp topu kaleye kullanması tuhafıma gitti. Böyle gereksiz fanteziler tehlikeli işler ne gerek var bunlara. Maçın başında Sivaslı Adem ve Ziya, QUARESMA'yı tahrik etmek için sert oynadılar özellikle. Ceza sahasına girerken indirdiler. Hadi orta hakem uzak kaldı diyelim, kale arkasındaki hakem gözünün önündeki pozisyonu es geçti. Devamında QUARESMA sinirlenip rakibin baldırına biraz sert girdi. Sarı görseydi cezalı duruma düşecekti. Ama sonrasında giderek daha iyi oynadı. Özellikle 2. yarı sağ koridorda çok gidip geldi. Defansa yardıma geldi. Muhteşem gol asistlerı yaptı. QUARESMA'yı gerçekten çok beğendim takım oyuncusu olunca tadından yenmez helal olsun. Kazandığımız penaltıya gelince; ATIBA'yı omuzundan çekip dengesini bozdular. Penaltıyı vermeseydi değişen bir şey olmazdı yine kazanırdık maçı. Sivasspor'un 2 penaltı pozisyonu vardı. İlkinde RHODOLFO yetişti ve topa dokundu. Pozisyonun içindeki Aatıf bile itiraz etmezken Sivas kulübesinin ağıtlar yakmasını anlayamadım. Diğeri maçın sonlarında oldu. İbrahim Akın'a yapılan müdahale ise penaltıydı. QUARESMA'nın ilk yarıdaki indirilişini seyreden yardımcı hakem bu pozisyonda da 3 maymunu oynadı.

SOSA gününde değildi temposu düşünce yerine NECİP girdi. Mükemmel oynadı ama tek hatası gördüğü kart oldu. Cezalı duruma düştü. Büyük takım topçusu gereksiz kart görmemeli, hele hele hakeme itirazdan kart görmek bana çok sacma geliyor. Takımın yıldızı ise ATİBA oldu. Çok şahane oynamadı ama 30 saatlik uçak yolculuğundan sonra sahaya çıkıp varını yoğunu ortaya koyan. Penaltı kazandıran, her yere yetişen gol vuruşunun önüne kendini atan böyle bir oyuncuyu ayakta alkışlamak bile az kalır. Siyah İnci ATİBA...Allah nazardan korusun başka ne diyeyim ki. Maç bittikten sonra baktım eskinin hakemi şimdinin yorumcusu Ahmet Çakar twıitterda anket yapmış, 'Hakemler Beşiktaş'ı kolluyor mu?' diye. Yıllardır devam eden nefreti belli ki hiç sönmemiş. Ne zaman Beşiktaş bir çıkış yakalasa hemen manüplasyon üstadı olarak devreye giriyor. Saçma sapan sallıyor. Sarı kartı olan Adem orta sahada topu kaptırınca kontraya çıkacak Beşiktaş'ı durdurmak için SOSA'yı yere yıkıyor. 2. sarıdan atılması lazım ama onu görmüyor. Üstelik onun mesleği hakemlik, bizden önce görüp yorumlaması gerekmez mi? Ama işte nefret ağır basınca gözlerde kör oluyor öyle mi Ahmet Hoca? 2. yarı muhteşem taraftarımız nostalji dolu bir şarkıyla kulaklarını çınlatıyor. Hani şu içinde Vahap Beyaz ve Ahmet Çakar'ın adının geçtiği şarkı. Hatırladınız değil mi? Zamanında kimlere nasıl kıyaklar yaptığını Beşiktaş taraftarı yüzüne vuruyor. Bütün sıkıntısı buradan kaynaklanıyor. Bende Twitter'da anket yaptım, 'Ahmet Çakar Beşiktaş düşmanı mıdır?' diye. 2 seçenek var, ikisinde de evet şıkkı var. Çünkü ben Ahmet Çakar'ın yorumlarında hiç hakemler GS'yi ya da FB'yi kolluyorlar dediğini duymadım. Konu onlarla ilgili olunca isim zikretmeden hakemler büyük takımları Anadolu takımlarına karşı biraz kolluyor diye yuvarlak bir yorumla geçiştiriyor. Ama söz konusu olan BEŞİKTAŞ ise önceden manüplasyon kazanına odun atıyor ve takımı hedef gösteriyor. İnsan hayatında herkesi sevmek zorunda değil. Hiç olmazsa çık delikanlı gibi itiraf et sen de kurtul, 'Ben Beşiktaş'ı da Beşiktaş taraftarını da sevmiyorum kardeşim, mecbur muyum?' de. Hiç olmazsa rengin belli olsun. Yeter ki küçük hesaplar peşinde koşarak emeğimize saygısızlık etme yakışmıyor. Şimdi perşembe günü Skenderbeu ile maçımız var. Rakibimiz tehlikeli bir takım ve asla hafife almadan onları yenmek ve UEFA vizesini almak zorundayız. Yeter ki her zaman olduğu gibi oynayalım. Beşiktaş gibi olalım. Taş gibi olalım yeter. Siyaaaaahhhh..!

Dün gece yazıyı gönderdikten sonra penaltı pozisyonumuzu tekrar izledim. Hepimiz ATIBA'yı kol omuz karışık çekip bırakmış gibi görmüşüz. Oysa Sivaslı oyuncu sol ayağıyla ATIBA'nın sol ayak üstüne basıyor.

Zafer Algöz/HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19