Geçmiş olsun

Futbol ulemaları tutturmuş geride beklersen Beşiktaş'ı yenersin diye.

Bülent Bilirgen

Futbol ulemaları tutturmuş geride beklersen Beşiktaş'ı yenersin diye. Örnekleri de sadece Trabzon maçı. Yok efendim çok iyi kapanırsan Beşiktaş'ı sabırsızlığa itersin, yorgunluğun da etkisi ile beraber mutlaka golü bulur ve alırsın maçı. Bence bu bir safsatadır ve kim kapanırsa kapansın dün akşamın ilk 65 dakikası gibi ki maymun olur mahcup olur. Birileri de Moskova'nın hocasının kulağına fısıldamış "kapan abi olur bu iş" diye... Takımı da öyle yaptı, çekti otobüsü kalenin önüne.

Eğer iyi takımsanız bunlar olacak. Utanmadan sıkılmadan grekoromen güreçinin mindere yatması gibi kalelerinin önüne yatacaklar. Aslında dün Q17 sayesinde kündeyi attık ama devamında kendi heyecanımızın kurbanı olduk. Hiç gerek yokken hak etmeyen bir rakibe topu verdik. Onlar da geldikleri ilk gol pozisyonunda, kusursuz fiziksel yapısı yanında yetenek fakiri Niasse'den tam ona yakışan şans vuruşu ile istediklerini aldılar. Tabi Beşiktaş'ın golü bulmasının gecikmesi ve harcanan efor da bu işin tuzu biberi oldu. Mesela hakemin ilk yarıdaki bloğu görmeyip golümüzü yemesi belkide 4-5'e gidecek maçı bu hale soktu. Neyse sporun bu dalı böyle bir şey işte. Yatarsın kalkarsın şanslıysan puan cepte bakarsın.

Beşiktaşlı üzülmüyor. Artık biliyor ki karşısına çıkanlar odunu bir yerine karıştırarak geliyor ve yarım puan bile koparsalar geceleri sevinçten gözlerine uyku girmiyor.

Mac içindeki bazı bireysel performanslara gelir isek; belki de maçın en iyi adamı diyeceğimiz adamdı. İsmail, ah o ofsaytı bozmayaydı. Neyse böyle tempolu olsun da bu ofsaytı da nazar boncuğu kontenjanından sayalım. Atiba'nin yerine ben sakatlanayım diyecek çok adam tanıyorum, nazar değmesin tamam da, hocam yeter artık dinlerdir şu adamı, ha çatladı ha çatlayacak. Gomez geldiğinden beri en etkisiz maçlarından birini oynarken Q17 dünyadaki en iyi hamle oyuncularından biri benim dedi, istemeye istemeye. Kasımpaşa maçındaki gibi Cenk oyuna Gomez varken girdi mi, takımın kimyası büyük darbe alıyor. Hele dünkü gibi hem Oğuzhan hem de Sosa kalmayınca elde, başı kesik tavuk gibi koşuşturuyor, Siyah Beyazlı oyuncular.

Sonuç olarak oynadığımızın karşılığını alamadığımız bir 90 dakika daha geçti. Gelmiş geçmis olsun diyelim. Ancak grupta Lizbon yolları biraz dikenli olacak gibi. Yaşayıp göreceğiz.

Beraberlik koparınca bayramda şeker bulmuş çocuklar gibi sevinen rakipleri görünce hafif koltuklarımız kabarsa da Noel Baba görevimizi tadında bırakıp Bursa maçının galibiyet serisinin başlangıcı olmasını dileyelim.

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27