Akortsuz piyano

Ligin başından beri giderek tempo kazanan ve Siyah-Beyaz akortlu tuşlarıyla resital veren klasik bir piyano gibi zevk veriyorduk.

Zafer Algöz

Kasımpaşa maçında ise akortumuz bozuktu ve son saniye penaltısıyla 1 puanı kurtardık. Şenol Hoca geçen hafta kazanan takımı hiç bozmadı aynen sahaya sürdü. Ben hep ERSAN'ın yerine oynayan MİLOSEVİC'i takip ettim ne yapacak diye. Uzun süren sakatlıklardan sonra bu şansını iyi değerlendirir diye düşündüm. Yanılmışım. Asla futbolun hücum yönünü düşünmeyen tam bir çakılı defans örneği. Yediğimiz 2 gol ondan seken toplar yüzünden kalemize gol olarak döndü. Futbolu yana ve geriye oynuyor. İSMAİL'e top veriyor, kendini boş alana atıp göstermeyince İSMAİL pres yüzünden 2-3 kez topu çıkaramadı, gerçi işin doğrusu İSMAİL'in de kötü bir günüydü. MİLOSEVİC'in güven vermeyen ürkek futbolu önce defans akordunu bozdu. Devamında takımın tamamına sirayet etti. İlk yarı QUARESMA çok hızlı ve istekli başladı. Sonra giderek çok top ezmeye devam etti. Hele hele durup dururken sarı kartı da görünce. 'Eyvaahh' dedim inşallah bizi eksik bırakmaz. OĞUZHAN... Takımın en iyisiydi. Rakip takımın 3 sarı kart görmesini sağladı. Eğer etkili ve geçen haftaki gibi saldıran bir oyun tuttursaydık Kasımpaşa maçı 11 kişiyle bitiremezdi. NECİP'in sarı kart gördüğü pozisyon için sarı kart biraz ağır oldu. Normal bir fauldu bence. Ama kartı görünce NECİP'in de akortu bozuldu. MARIO GOMEZ'e neredeyse hiç top gelmedi. Sadece bir pozisyon buldu onu da affetmedi. Golün pasını cetvel gibi atan SOSA'nın da hakkını teslim edelim. Sürekli geriye düşüp yakalamak için oyunu bırakmadık. Bu direnci görmek güzel. Ama 9 korner attığın halde hiç korneri olmayan takımdan 3 pozisyon verip 3'ünde de gol yiyorsan işte bu güzel değil.

Kasımpaşa'yı ve RIZA'yı tebrik etmek lazım. Maçın temposunu bilerek ağırdan alarak istedikleri zaman düşürdüler. Ama üstümüze gelirken hep çabuk oynadılar. Biz hep BEŞİKTAŞ'ımın pres yapmasına alışmışız. İlk defa bizim silahımızla oynayan bir takımla karşılaşınca bocaladık. Her şeye rağmen toplamda 6 gollü zevkli ve stresli bir maç oynadık. Evet takım olarak akordumuz bozuktu onu söyledim. Ama tribünlerin de ve hatta maçın hakemi Cüneyt ÇAKIR'ın da verdiği tını iyi değildi. Tribünler 2-3 olunca birden sustu sadece izleyip pas hatalarında homurdanmalar duyduk. Aynı tepkiyi BRUGGE maçında skor 1-1 olunca da göstermiştik. Oysa maçı taraftar olarak bırakmasaydık 2-1'i yakalayıp uzatmaya götürebilirdik. Liverpool'u uzatmalarda elediğimizi unutup oyuna küstük. Sonuçta elendik. Belli ki kendi stadımızın olmaması tribün akordumuzu da bozmuş. Özellikle şu; "Oley oley Beşiktaşım oley oley" diye söylediğimiz şarkı yüzünden her maç ceza yiyoruz ve UEFA'da taraftarı yüzünden en çok ceza alan takımların başında geliyoruz. Aman dikkat, severken öldürmeyelim.

Cüneyt ÇAKIR Hocam. Gerçekten dışarda ve içerde çok farklı maç yönetiyor. İki tarafa da verdiği kartlara eyvallah ama. Bize yapılan birçok net faulü çalmadığı gibi yüksek tempoda oynanan maçın zamanından çok çaldı. Frikik çalıyor, ilk 30 sn. oyuncularla çok konuşuyor, sonra köpüğü çıkarıyor önce topun yerini sonra baraj çizgisini çekiyor. Her defasında baraja aynı uyarılar. Böylece 2 dk'lık zaman geçmiş oluyor zaten. Faulü verdin koş topun yerini çiz, barajın çizgisini çiz, barajı kurdur maçın temposunu düşürme. Ama her pozisyonda çok yavaş ve fazla muhabbetçi bir yönetım gösterdi. Bizim lehimize çaldığı son saniye penaltısını ben hakem olsam çalmam. Tamam oyuncu sırtı dönük balıklama topun önüne atladı. Ama top kollarının arasından geçti, bence pozisyonu net görmeden penaltıyı verdi. Hiç hesapta yokken 3 puan kaybediyorduk. Ama inatçı ve pes etmeyen karakterimizle son anda 1 puanı kurtardık. Sağlık olsun. Hatalarımızdan ders alıp. Haftaya Bursaspor'u yenmemız şart oldu. 1 puan diye küçümsemeyelim. Belki ligin sonunda bu 1 puan bizi şampiyon yapacak. Daha önümüzde çok maç var. Karamsar olmak yok. Bu Siyah-Beyaz filmin mutlu bitmesi için, hiç şımarmadan, gevşemeden daha da iyi oynamalıyız. Oynayacağız. SİYAAAHHHH..!

Zafer Algöz/HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27