Nazar diyelim "Gülüm"

Ligin en az gol yiyen takımına karşı en çok gol atan takımın maçını bol gollüolarak izledik.

Melike Ulus

Ligin en az gol yiyen takımına karşı en çok gol atan takımın maçını bol gollüolarak izledik. Her iki tarafın da inanmışlığı, hırsı ve isteğiyle geldi bu goller. Ancak,  kıyasıya mücadele karşılığında eşit dağıtılan puanlarla her iki taraf da mutsuz olarak ayrıldı sahadan. Sonuçta her iki takım da gerçekleştirdiği mücadeleyle 3 puanı kendilerine yazmak istediler. Ancak gerçek olan şuydu ki kazanmaya yakın olan Beşiktaş’tı ve bunun gerçekleşmesine mani olan da Beşiktaş oldu.

Kasımpaşa ne kadar direnç göstermiş olsa da Beşiktaş kalesine neredeyse 4 kez geldi ve 3’ünü  gole çevirdi. Maçın çoğunluğunda  Beşiktaş rakip kalenin önünde olmasına rağmen, gollerin ikisi duran toplardan geldi. Bu da,  bu maçta yakalanan pozisyonları golle süsleyememe kısırlığını gösterdi.

Her ne kadar pozisyonlar gole çevrilemese de girilen ataklar geri kalan dakikalar içinhep umut verici oldu. Takım 3 golde de geriye düşmesine rağmen, beraberlik golünü zaten atacak izlenimi veriyordu. Tabi bunun yanında hocanın oyunu iyi okumasını ve yaptığı hamleleri es geçmemek gerekiyor. Tek bir değişiklik dışında! Futbolda bazı isimler maç kazandırır, bazı isimler ise maç kaybettirir. Beşiktaş’ta maç kazandıracak isimler belli ve bunlardan biri de Quaresma!  Hocanın ikinci yarıya Quaresma’sız başlaması sadece sarı kartından dolayı doğru bir karar, yoksa  bir kanat oyuncusu değişikliği yapılacaksa en başta Olcay düşünülmeli.  Quaresma  dünkü gibi kötü gününde olsa bile!

Ancak Beşiktaş’ta hücum hattından ziyade defans hattında sıkıntı olduğu sezon başlamadan önce de bilinen gerçeğiydi.  Ersan Gülüm’ün yokluğunda bu daha da net göründü. Yenilen 3 golde de defans  S.O.S verdi Belki  Milosevic ile Rhodolfo’nun  yan yana oynamaya alışık olmamaları, belki de Milosevic’in maç eksikliğinin devreye girmesini sebep göstermek istesek de, gerçeğin tam olarak bu olmadığını maalesef bilmekteyiz. 

Gerçek şu ki; bu takım bu sene şampiyon olmak istiyor. Taraftar takımını şampiyon görmek istiyor. Eğer bu takımı yönetenler de bunu istiyorsa; devre arasında öncelikle iyi bir kaleci ve stoper transferi yapmalılar. Sonrasında yapacakları tek şey ise, sırtlarını koltuğa dayayarak rahatça maçlar izleyip, şampiyonluk kutlamalarının hazırlığını planlamak olacaktır. Böylece bu  puan kaybıda sadece nazardan ibaretti diyeceğimiz  anılarımızda yer bulacaktır.

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27