Necip'in gecesi

Antalyasporun yeni stadı için gösteri maçına çağrılmış büyük takıma yakışır muhteşem futbol oynadık.

Zafer Algöz

Antalyasporun yeni stadı için gösteri maçına çağrılmış büyük takıma yakışır muhteşem futbol oynadık. 1 gün önce rakiplerimizin oynadığı futbolla arasında ülke farkı var gibiydi.

Çok yüksek tempoda hiç durmayan nefis bir gösteriydi. İnanın attığımızdan fazlasını kaçırdık. Karşı karşıya kaçırdıklarımız, bazen pas vermek yerine kaleye vurduklarımız ve çocuksu bencilliklerle golü atan olmak.

Sevdası yüzünden cömertce harcadıklarımız oldu. QUARESMA pas yerine kaleyi denedi golden olduk. Ama ya doğruları. Gol attı. Defans yaptı. Savunmaya geldi.

MARIO GOMEZ'in attığı golde topu BECK'e öylesine ters bir yerde indirdi ki zaten gol öncesi muhteşem bir zeka örneğiydi. QUARESMAnın oyundan çıkısında gergin olması onun oynamak isteğini gösterir. Skor 3-1 olmasına rağmen buna rağmen alınganlık yapması bence çok güzel. Giderek 90 dakikalık kondisyonu yakaladığında BEŞİKTAŞ'ımın en etkili yıldızı olacak buna inanıyorum. Çünkü takımda ki arkadaşlığın onu mutlu ettığini görüyorum.

OLCAY ve OĞUZHAN inanılmaz mücadele ettiler. İlk yarıda bazı gereksiz pas fantezileri yüzünden hatalı kaptırmalar ve ikramlar oldu. Ama kaçırdığı gole rağmen oyuna asılan OLCAY gol attı kendini affettirdi. OZİ ise kuvvetli olduğunda neler yapabileceğini gösterdi. Gol pasında OLCAY'a nefis bıraktı topu.

Defans hattımız şahaneydi. Sadece İSMAİL ,kaptığı topu ayaklarına dolandırınca ETO'O affetmedi. Sağlık olsun zamanında ona yapılan ırkcılığı.."Hepimiz Eto'oyuz"diye protesto etmiştik. Klasına yakışır bir gol attı. Ama gereğinden fazla motiveydi. Hakemle çok oynadı. Sarı kart gördü. Bunlar hoş değildi. Klasına yakışmadı. Oyundan çıkarken MARIO GOMEZ'in elini sıkışı ve kutlaması ise bir Dünya yıldızına gösterılen en güzel saygıydı. Bravo GOMEZ.

Antalya'daki bu tarihi gecenin rengi BEYAZdı. Maçın genelinde BEYAZ dan BEYAZ'a müthiş bir pas trafiği ve çok çabuk oyun vardı. Kurulan üçgenlerle ve hatta beşgenlerle resmen matematik dersi verdik. Topun olduğu her alana en az üç kişi sürekli pres yaptık. Hiç skorun üstüne yatmadık. CENK, KERİM, PEKTEMEK kim girdiyse gol pozisyonu oldu. Bakın burası çok önemli.CENK oyuna sonradan girdi 3 gol pozisyonu buldu ve birini attı. Oyun iştahı ve oynama aşkı yüksek olduğu zaman büyük takımın yedek oyuncuları oyuna böyle ağırlığını koymalı. Skor 5-1 olduğu durumda bile rakibe kendi sahasında pres yapıp nefes aldırmadık.

ATİBA'ya tek bir şey yazmak istiyorum. "Allah seni sakatlıktan korusun". Yine 23lük delikanlılardan 23 gömlek yukarıda bir performans gösterdi.

Tarihi geceye damgasını vuran ise NECİP oldu.Öylesine müthiş bir oyun oynadı ki... Gercekten rüya gibiydi. Çok top kazandı, mücadele etti. Her yere yetişti. Neredeyse sıfır hatayla oynadı. Futbolun gerektirdiği her şeyi inanılmaz yaptı. Bu BEYAZ dan BEYAZ'a gösteri maçının ilk golünü attı. Stadın açılış gecesinde tarihe geçti. Hem de QUARESMA, MARIO GOMEZ ve ETO'O nun gol attığı resitalin perdesini açtı. Kalecimiz TOLGA'dan kulübede ki SÜREYYA ABİye kadar maşallah denecek bir hava ve tempo yakaladık.

SENİNLE GURUR DUYDUK BEŞİKTAŞ. Bu defa gecenin rengiyle yazımızı bitirelim . Gerisini siz tamamlayın...

BEYAAAAZZZZZ..!!!

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27