Willkommen Mario Gomez

Başakşehir bize ters gelen bir takım. Ne olursa olsun üvey stadımızda bu maçı almamız gerekiyordu ve aldık.

Zafer Algöz

Beşiktaş'a maç eksiğiyle gelen Mario'nun kendini bulması ve güven kazanması önemliydi. İlk yarıda zaten aradığı golü 15. dakikada buldu ve devamında düşerken çok sert bir tane daha denedi onu da kaleci çıkardı. Takım içinde şu iyi şu kötü diye kimseyi ayırmak doğru değil. İstediğimiz çabuk oynayan ve takım olarak gidip gelen bir tempoyu yakalamaktı. Yavaş yavaş o çizgiyi buluyoruz.

İlk yarı rüzgar arkamızdaydı ve kalemize hiç top gelmedi. 2. yarı Necip ve Ersan üst üste pas hataları yapınca ilk 5 dakika topu bir türlü kendi yarı alanımızdan çıkaramadık. Gökhan Töre formda olunca tadından yenmiyor. Vasat başladı sonra giderek coştu, yine insanların içinden geçer gibi rakibi perişan etti. Bence 2 hata yaptı; ilkinde orta sahada gereksiz bir çalım fantezisi denedi, kaptırınca kontra yemeyelim diye faul yaptı ve ucuz kart gördü. Diğeri ise hata değil elbette ama maçın bitimine 10 dk var, oyundan çıkmışsın hakettiğin alkışı almışsın, kulübede arkadaşlarınla oturmayıp hemen duşa gidiyorsun. Takım olmak, arkadaş olmak yolunda küçük ama önemli bir ayrıntı değil mi? Necip ikinci yarı göbekten gelen Doka'ya çok rahat oynama fırsatı verdi. Elini kolunu sallayarak 3 defa geldi. Bir tane çok sert şutunu Ersan önüne atlayıp kesebildi. Aman Neco dikkat. Mario Gomez ilk golü Olcay, ikinci golü Töre'nin asistiyle attı ama hep oyunun içindeydi. 3000. golü atsın diye Quaresma'ya yaptığı ikram da çok güzeldi ama olmadı. Birçok pozisyonu da çok rahat harcadık yoksa maç beşlik olurdu sağlık olsun.

Kalecimiz Tolga ilk yarı üşüdü ama 2. yarı hem ceza sahasına indirilen toplarda pozisyon vermedi hem de 2 tane top çıkardı. Özellikle yakın mesafeden önü kapalıyken gelen topu sektirmeden yakaladı. Tolga'nın 2 hatası oldu onu da söylemeden geçmeyeyim. Eğer rüzgar karşıdan geliyorsa degaj yaparken topu havaya dikersen döner kendi sahana doğru gelir. Oysa yerden sıfır noktasından yükselen ve iki adam boyunu geçmeyecek yükseklikte vurursan daha uzağa gider top. Gerçı hemen fark edip topların çoğunu elle oyuna soktu ve doğruyu buldu. İkincisi hata değil ama önemli. Kaleci dikkat çeken forma giymemeli. Kırmızı, turuncu, sarı gibi renkler hedef tahtası görevi yapar ve kalecinin durduğu yeri belli eder. Nitekim rakibin kalecisi Volkan yeşil giyerek doğrusunu yapmıştı. 'Aman be Zafer Abi, sende nelere takıyorsun?' diyenler olabilir ama ne yapayım kardeşim bizde böyle taraftarız. Bizden light taraftar çıkmaz. Beşiktaşlıysan, Kara Sevdaya tutuldun demektir. Mario Gomez'e tekrar hoşgeldin diyoruz. Wıllkommen MARIO GOMEZ....SİYAAAHHHHHHH..!!!

Zafer Algöz/HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19