Elçiye zeval olmaz

BEŞİKTAŞ YÖNETİMİ'NDEN RİCAMIZDIR...

Zafer Algöz

Taraftarımızdan haklı olarak bilet fiyatları konusunda talep var. Bu konuda bana gördükleri yerde ya da bir şekilde sosyal medya üzerinden ulaşan BEŞİKTAŞ taraftarı bakın nelerden yakınıyorlar. Bende elçiye zeval olmaz diyerek bu sayfadan yönetime ileteyim üzerimde kalmasın.

Ligin ilk maçı Mersin'de neredeyse boş bir statta oynadı. Mersin yönetimi 'Nasıl olsa BEŞİKTAŞ senede bir defa geliyor, bende cebimi doldurayım' düşüncesiyle astronomik bir fiyat çekince tribünler boş kaldı. Halbukı makul bir rakam olsaydı stadın tamamı dolacaktı ve daha çok para kazanacaklardı. Şimdi gelelim bizim durumumuza. Olimpiyat Stadı, şehre uzak, gitmek bir dert, dönmek ayrı bir dert. Uzak mesafe zaten taraftarın gözünü korkutuyor. Evde ya da Digitürk olan bir yerde seyretmek tabii ki daha avantajlı. Ama futbolda dolu statta coşkulu ve hele bizim taraftarımız gibi itici bir gücün önünde oynanınca tadına doyulmuyor. Derbi maçlarında ve UEFA maçlarında biraz daha farklı bir arttırım olabilir. Neticede verilen para kulübümüzün kasasına gidiyor. O paralar BEŞİKTAŞ için harcanıyor. Helali hoş olsun ama geri kalan tüm lig maçlarında bilet fiyatları daha da aşağı çekilmeli. Olimpiyat'a kadar gelip takımı destekleyen taraftarımızı da bu konuda yönetim bir jest yapmalıdır. Zaten şu Passolig meselesine taraftar negatif bakıyorken bari passolig almış olanları tribüne çekelim. Koca statta 10.000 kişiye oynamaktansa çok makul bir fiyat politikasıyla 25-30.000 kişiye oynamak daha iyi değil mi? Mesela Trabzon biletlerine bakıyorum. 4 kategoride satılıyor. 120-60-45-25 Lira... Oysa bunu 100-50-30-15 lira yapsak emin olun daha iyi olur. Taraftarı stada çekmek yolunda doğru bir iş olmaz mı? Böylece ucuz biletle daha çok taraftar, daha çok maddi gelir elde ederiz. Maç öncesi Beşiktaş ürünlerini sadece maça gelenlere daha ucuz ve cazip yollarla satmakta bir başka yöntem.

Son olarak maçlara arabasıyla gelen birçok taraftardan şöyle bir şikayette var; arabaların koyulduğu yerler çok karanlık. Maç oynanırken bazı kötü niyetli şerefsizler, ya arabaların camını kırıyor, hırsızlık yapıyorlar ya da arabalara zarar veriyorlar. Otoparkın ışıklandırılması, güvenlik kameraları ve arabaları koruyan güvenlikçiler konusunda stat yetkilileri mutlaka tedbir almalı, uyanık olmalı.

Evet Sevgili BEŞİKTAŞ Sevdalıları, Ben elçilik görevimi yaptım. Bundan sonrası yönetimin takdirine kalmış. Son olarak çok önemli bir gözlemimi de yazarak vaktinizi daha fazla almayayım. Geçen hafta Fulya'ya gittim. Benim evime yakın olduğu için zaman zaman altyapının maçlarını ve antrenmanlarını izlemeye gidiyorum. ŞAN ÖKTEN adına yapılan bina sanki bombalanmış gibi yıllardır harap bir biçimde duruyor. Oraya süratle bir tesis yapmak farz oldu çünkü o halde utanç verici duruyor ve oynanan zemin içler acısı. 15 senedir aynı suni çim duruyor. Artık delik deşik çukurlar ve yamalarla dolu yolluk bile ondan daha iyi inanın bana. Piyasada fiyatını sordum 350.000 tl civarında. Altyapıdaki çocuklarımızın hepsi o sahada çalışıyor ve artık adam gibi bir zeminde oynamayı çoktan hak ediyorlar. Bu konuda Yönetimin süratle bu sorunu çözmesini diliyorum. Ama o zemini yapacak paramız yoksa bununla ilgili maddi bir sosyal sorumluluk etkinliği düzenleyip o zemini yenileyelim. Benimle beraber var mısınız?

Zafer Algöz/HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27