Geri sayım

Geri sayım başladı. 10 gün sonra KARAKARTAL uzun uçuşuna başlayacak. Son 2 sene ligin sonuna kadar getirdik ve şampiyonluğu ellerimizle hediye ettik.

Zafer Algöz

Geri sayım başladı. 10 gün sonra KARAKARTAL uzun uçuşuna başlayacak. Son 2 sene ligin sonuna kadar getirdik ve şampiyonluğu ellerimizle hediye ettik. Sadece şampiyonluk olsa iyi Şampiyonlar Ligi’ne gitme şansımızı da verdik. Emin olun burada tek bir sorumlu var, başka kimseyi aramayın. Ne yönetim ne de futbolcular… Kimsenin suçu yok. Büyük umutlarla ve destekle takımı emanet ettiğimiz Mr.Bilic, elleriyle Beşiktaşımın maddi ve manevi geleceğine taşı koydu ve geçen sezonun ortasında İngiltere ile nişan yaptı, sonrasında ise nikah kıydı. Allah mesut etsin. Orada rahat eder. Kimsenin ondan şampiyonluk beklentisi yok nasıl olsa. Takımı küme düşürmesin yeter. Şimdi Bilic’i eleştiriyorum ama bazı dış mihrakların da Beşiktaşımı nasıl doğradıklarını bir kez daha hatırlayalım. Daha lig başlamadan düğmeye basıldı. “Beşiktaş’ı şampiyon yapacaklaaarrr" diyen manipülasyon cambazlarını, santim hesabıyla Atiba’yı atıp ayak kırmaya giren katil Melo’yu defalarca gördüğü halde tebessümle geçiştiren Halis beyi, Kibar Büloyu, Kamilleri, tebessüm Fıratları da bir kez daha hatırlayalım. Onların da katkılarını unutmayalım. Borç-harç içinde evsiz barksız her hafta bir statta oynayarak hem UEFA hem Türkiye liglerinde zirve kovalayan genç Kartallarımıza binlerce kez helal olsun. Bizim durumumuzda GS ve FB olsaydı. Emin olun ilk dörde giremezlerdi. UEFA’da çoktaaann havluyu atmış olurlardı. GS stadı yapılırken ligi kaçıncı bitirmişti, hatırlayan var mı? Futbolun en klasik cümlesini biliyoruz. "ÖNÜMÜZDEKİ MAÇLARA BAKALIM” Evet, şimdi 10 gün sonra başlayacak önümüzdeki maçlara bakma zamanı.

Bakın felaket tellalları lig başlamadan cazgırlığa ve manipülasyona başladılar. Q/7 Canlı Bomba, takımın ahengini bozabilir. MARIO GOMEZ, sakat gelmiş, kiralık galiba devre arasında dönebilir. Kimse adamın kariyerine ve yeteneklerine bakmıyor. Kiralık bile olsa ne yazar kardeşim. Sanki araba kiraladık. Adam tepeden tırnağa oyuncu. Ahlaklı, profesyonel, üstelik Alman. Alman’ın arabası da sporcusu da dünyanın her yerinde değerini bulur. Şenol Hoca mutsuz. “Acil 3 transfer yapmazsak bu sene işimiz zor” dedi. G.TÖRE, şut idmanına alınmayınca formayı yere atıp antrenmanı terk etti. Takımda bazı futbolcular gece alemine başladılar. Çocuklar alt tarafı kamp dönüşü bir yemek yediler, hemen alemciler diye damgayı yapıştırdılar. Takımda şimdiden guruplaşmalar başladı. Q7 Brezilyalılarla konuşuyor, başka kimseyle muhabbeti yok. Almanlar ve Almanca bilenler ayrı bir gurup oluşturdu. Oğuzhan ve Cenk Tosun, “ilk 11 de yoksak bizi satın” dediler. İsmail, Motta yüzleri hiç gülmüyor. Veli ve Tolgay'ın futbol hayatı bitti. Hiç forma satılmıyor. Stat, bu yıl kesinlikle bitmez. (Sanki gecekondu yapıyoruz lafa bakın. Dünyanın en büyük taraftarına, dünyanın en güzel yerinde, dünyanın en güzel stadını yapıyoruz. Varsın geç bitsin. Bittiği zaman Beşiktaş’ın geleceği kurtulacak haberiniz var mı?. Gamlı Baykuşlar.)

Ne oldu, 30 gün içinde kongre yapacaktık? Ne oldu? Ne kongresi arkadaşlar? Kendinize gelin. Lig başlamak üzere. Oluşturduğumuz bu genç takıma yaptığımız nokta transferlerle çok iyi oyuncular aldık. Renkli baronlar aylarca spor sayfalarında kendilerini gaza getirdiler. “İBRA geliyoorr” dediler. Adamın bırakın kendisini bir selamı bile gelmedi. Ayrıca keşke gelse. Nereye gitse yüksek egosuyla kimseyi sallamayan bir oyuncu. “FB, Şampiyonlar Ligi’nde final oynayacak kadro kurdu” dediler. LUCE'nin Shaktarı perişan etti, hep beraber izledik. Benim Genç Beşiktaşımın mağrur İngilizleri geçen sene ne hale koyduğunu ne çabuk unuttuk. DEMBA'yı Çin’e sattık. 3 yıllığına 21 Milyon Euro alacak. Bize kazandırdığını söylemiyorum bile. Koca sezon 5 maçta oynayan evladımız ATINÇ, 5 Milyon Euro’ya gitti. Açın bakın Türkiye Lig tarihine hangi takım 2 oyuncusundan bu kadar para kazanmış. Var mı? Ben söyleyeyim, boşuna aramayın. Bulamazsınız. Beşiktaş’tan başka futbolun vatanı İngilizlere kan kusturan başka takım var mı? Yookkk… Tüm oyuncularının değerini 2 yılda 4 katına çıkarmış başka takım var mı? Yookkk... El alemin Beşiktaşıma sallamalarına alıştık. Bari Beşiktaş için yazan çizenler, sizler yapmayın. Bir işe talip olmak yönetmek, takım oluşturmak, takım olmak, tek yürek olmak kolay değil. Akıl vermek kolay. Onu alın, bunu satın demek kolay. Eee hadi o zaman elinizi cebinize atın, para verin, çimento verin, demir verin. Yok mu bu büyük camiada başka inşaatçı? Parasız koşulsuz hibe edin, destek verin. Hiç olmazsa diğer branşlara destek verin, altyapıya yardım edin. “Bize ne kardeşim, madem yönetime talip oldular yapsınlar da görelim” Bu mu Beşiktaşlılık? Beşiktaş’ın yönetenleri kim olursa olsun BEŞİKTAŞ BİZİM, HEPİMİZİN, Dün BABA HAKKI vardı, SEBA BAŞKAN vardı, DEMİRÖREN vardı, şimdi Fikret ORMAN var. Yarın belki ADALI olacak. Sonraki yıllarda SEN OLACAKSIN. İnsanlar hangi işi yaparsa yapsınlar, bir yerde yöneticilik yapmak kolay iş değil. Tabii ki hatalar yapılır ve yapılacak. Gecmişte de böyleydi, gelecekte de böyle olacak. Hepimizi birleştiren tek bir güç var. Tek bir AŞK var. BEŞİKTAŞLILIK VAR. Hiçbirimiz bir diğerimizden ne daha az BEŞİKTAŞLIYIZ ne de daha fazla BEŞİKTAŞLIYIZ.

ŞENOL GÜNEŞ, ne demişti hatırlatayım. "Futbol eskiden fakirlerin oynadığı zenginlerin seyrettiği bir spordu. Ama şimdi zenginler oynuyor fakirler seyrediyor." Buradaki zenginlik ve fakirlik kavramının altında yatan ince göndermeyi sadece parasal olarak görmeyin. Çünkü zenginler futbolu kapalı kapılar ardında masa başında oynuyor. Ona göre yönlendiriyorlar. Medyayı futbolun kurullarını ve kurallarını kendilerine göre yontmayı her zaman meşru görüyorlar. Haksız alınmış bir galibiyeti, emek çalarak alınmış bir şampiyonluğu başarı olarak görüyorlar. “Biz büyük takımız yaparız, alırız, bağlarız” diyebiliyorlar. Bizi onlardan ayıran işte bu. Bizde olup da onlarda olmayan o kadar büyük özelliklerimiz var. Dünyanın en büyük semt takımıyız. dünyanın en büyük mahalle takımıyız. Kitaplara TV programlarına, belgesellere konu olmuş dünyanın en büyük taraftarıyız. İşler yolunda giderken statları doldurup tersi olunca tribünleri terk etmeyiz biz. Unutmayın Sevgili Beşiktaşlılar, büyüklerim, küçüklerim… Bizim delikanlılığımız sadece erkeklere özgü değildir. Bizim kadınlarımız da delikanlıdır. Futbolu spor olmaktan çıkarıp sadece 2 takımın güdümüne yönlendirmek isteyenlere en güzel cevabı yine biz vereceğiz. BEŞİKTAŞ’I SİZE YEDİRMEYECEĞİZ. Özellikle yalan yanlış kurmaca haberlerle Beşiktaşımı karıştırmak isteyen odaklara en sert tepkiyi vereceğiz. Semtimizde bir lokantanın menüsünde şunlar yazıyordu. "Kusurlarımızı bize, memnuniyetinizi dostlarınıza söyleyin” Başka söze gerek var mı? “Kaldırımda bile oynasan orayı tribün yaparız Beşiktaş” demiyor muyuz? Geri sayım başladı. Özledik seni BEŞİKTAŞ. Yanındayız BEŞİKTAŞ. ALLAHINA KURBAN OLURUM BEŞİKTAŞ. SİYAAAAAHHHHHH...!!!

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19