Sebep olanlar utansın

Yazılacak çok da bir şey kalmadı aslında.

Melike Ulus

Ümitlerimiz bir bir tükendi ve yerini hüsrana bıraktı. Koskoca sezon sonunda elde kalan yine “ama”lar oldu.

Ama; hakemler bize kıyıyor

Ama; TFF bizim hakkımızı yiyor.

Ama; sakatımız çok

Ama; stadımız yok

Ama; fakiriz, paramız yok

Ama; hep deplasmandayız

Ama; bizi koruyup kollayacak bir kulisimiz yok…..

Ama, bu “ama”ların arkasına saklananlar unutmasın ki, biz büyük takımız, biz Beşiktaş’ız. Büyük takımın da “ama”sı olmaz!!!

Hakemler mi kıyıyor? O zaman vuracaksın masaya yumruğunu. Beşiktaş taraftarına yaptığın atarları giderleri onlara da yapacaksın. Sadece bizlere gücün yetmeyecek, onlara da o yüreği, o gücü göstereceksin.

TFF hakkını mı yiyor? Öncelikle o başındakinden en başta vaat ettiğin gibi hesap soracaksın. Bileceksin ki; “Cesurun bakışı, korkağın kılıcından keskindir”.

Sakatın mı çok? Önce sebeplerini belirleyeceksin, önlemlerini alacaksın. O da çare olmadıysa, camdan bozma adamlara yol vereceksin. Mesela, Mustafa, İsmail, Uğur gibileri malulen emekliye ayıracaksın.Sınırsız revir hizmeti vermeyeceksin.

Stadın mı yok? Öncelikle tutamayacağın sözleri verip, ardından bahanelerle o sözleri yutmayacaksın. Söz verildiği gibi 2014 Ağustos’ta bitseydi, bu sezon stadında oynamış olacaktın.

Paran mı yok? O olmayan paralarla, 3 senede yapılan onca borçların karşılığında ortada hiç bir şeyin olmayışını açıklayacaksın.

Hep deplasmandayız mı diyorsun? “Deplasman Kartalları” diye bir ruh var. Beşiktaş nerde onlar orda! Derler ki; “bölünür senin için uykular gidilecek çok deplasman var”. Önce onlarla bir olacaksın, birlik olacaksın.

Kulisin mi yok? Sen oyununu oynuyorsun da, kulis mi oyunundan ediyor seni? Mesela elinde Cenk Tosun gibi fırsatçı golcü varken, golcülüğü unutmuş Mustafa’yı onlar mı alıyor 45dk oyuna, ya da Tolgay gibi orta sahayı çekip çeviren adamı çıkartıp, Töre’nin maç boyunca ayağında futbol topuyla plates yapmasına onlar mı müsade ediyor?Onlar mı Olcay’a tahammül ediyor? Onlar mı Ersan’a sabrediyor? Peki onlar mı kaleyi yol geçen hanına çeviren Tolga’ya dayandı da Günay’ı görmedi, göremedi? Günay kadar yüreğini ortaya koyan başka futbolcunun olmaması onların suçu mu?

Beşiktaş, bu sene üzerinde Süleyman Seba yazan bu kupayı alamıyorsa, bu utancın sebebi “ama”lar değil, bu bahaneleri gösterenlerdir. Başkanından, yöneticilerinden, hocasından, oyuncularına kadar!!! Bugün taraftar değil, buna sebep olanlar utansın…

Melike Ulus / HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27