Gölge etmeyin

En küçük bir aksilikte Beşiktaşıma laf edenler gölge etmesinler, “Yeter.”

Zafer Algöz

En küçük bir aksilikte Beşiktaşıma laf edenler gölge etmesinler, “Yeter.” Bu yıl lig cok enteresan gidiyor. Maçtan önce tüm maçlarımızı alsak bile rakiplerimizin puan kaybetmesini bekleyecektik. Şimdi avantaj bizde. Bizim elimizde tüm maçlarımızı alarak şampiyon olabiliriz. Çünkü Beşiktaş üstündeki ölü toprağını attı. Artık Beşiktaş’ın eleştiriye değil desteğe ihtiyacı var. GS'nin 2 puan FB’nin 3 puan kaybettigi haftada 3 puan alınca 8 puan almış gibi olduk. Kayseri Erciyes’le küçük bir hesabımız vardı. Onu bilerek müthiş bir tempoda oynadık. Skor 3 olunca kafalarda Brugge düşüncesi oluştu ve oyunu rolantiye almak istedik. Ama 3-1’den sonra direklerden dönen 2 top biraz oyun ritmimizi düşürdü. Ama tekrar vites yükselttik ve 5-1 oldu maç.

Mustafa, o kadar çok gol atmak istedi ki sonunda hediyesini aldı. Takımın tamamı çok iyi oynadı. Ama CENK yediği frikik dışında bazı topları sadece seyretti. ERSAN ise haklıyken gitti kart gördü. Aman dikkat! GÖKHAN-OLCAY-NECİP-PEDRO-TOLGAY-MUSTAFA-VELİ gerçekten 2 kişilik oynadılar. DEMBA'ya laf edenlere en güzel cevabı kendisi verdi zaten. BILIC, nihayet DEMBA'nın tek başına her maçta defanslarla boğuşmaktan yorulduğunu gördü. MUSTAFA ya da yarın CENK onun yanında savaşırsa Beşiktaş’ın hücum zenginliği artar. DEMBA'nın özellikle 60 metreden gelen topu 46 numaralık raket gibi yakalayıp anında OLCAY’a gol asisti yapması muhteşemdi. Takıma tecrübesiyle ve varlığıyla abilik yapması ise ayrıca takdir edilmesi gereken bir meziyet.

Şimdiden Fenerbahçeli arkadaşlarım. Derbi havasına girdiler. 11/11 oynarsak takımdan hiçbir kuşkum yok. Yeter ki her derbide olduğu gibi eksik bırakılmayalım. Ama ondan önce daha büyük bir sınavımız var. 19 Mart Perşembe BEŞİKTAŞ’IN DOĞUM GÜNÜ ve önemli bir sınava çıkacağız. Bu güveni ve tempoyu bozmassak Brugge engelini de geçeriz. OLİMPİYAT’TA HERKES SİYAH-BEYAZ GELECEK. Sanıyorum seyirci rekoru kıracağız. Liverpool maçında olduğu gibi inanırsak kendimize güvenirsek ve dikkatli olursak UEFA serüvenimiz devam edecek. Bitiş düdüğüne kadar Olimpiyat’ı inleteceğiz. Emin olun Beşiktaş’a bahar gelecek. İnanmayan felaket tellallığı yapan kim varsa sussun, gölge etmesin yeter. Bu takım oynadığı futbolla ve oyuncu kalitesiyle Türkiye’nin en iyisi. Şimdiden piyasa değerini kat kat artıran bir futbolcu kuşağına sahip.

Rakiplerimiz bile hakkımızı teslim ederken buralarda "misafir" olarak sallayan "sözde Beşiktaşlılara" son söz olarak diyorum ki; “Bilirsen kelam eyle senden ilham alsınlar. Bilmezsen sükut eyle seni adam sansınlar” SUSUN, Beşiktaş’ımın kanat sesleri geliyor. SİYAAAAAHHHH..!

Zafer Algöz / HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27