PANİK YOK

C.BRUGGE bizim ligde oynasa inanın 6. bile olamaz. Son derece demode ve doldur boşalt tarzı top oynamaya yatkın bir takım.

Zafer Algöz

Duran toplarla gol kovalayan bir yapısı ve sadece 2 tane tehlikeli oyuncusu var o kadar. Doğrusu maçın başında coşkulu diye bize anlatılan taraftar desteğiyle saldırırlar diye düşünüyordum. O da ne? Maç başladı stadın yarıya yakını boş. Ortada coşkulu falan bir taraftarda yok. Futbol dersek, o da yok. Koca bir ilk yarıyı 1-5-5 oynadılar. 1-2 defa kalemize geldiler ya korner sayesinde ya da ERSAN'ın gereksiz bir faulü neticesinde yan top şansı buldular o kadar. İlk yarı neredeyse 3'lü defans yaptık. Defans ortasına bazen VELİ, bazen TOLGAY bile kademeye geldi. Acaba 3-5-2 mi oynuyoruz diye baktım. Yine DEMBA ilerde yalnız bir kovboy gibiydi. TÖRE ilk yarı bir sağ kanada bir sol kanada geldi gitti. Onun gezindiğini görünce Brugge zaten ürkekti iyice içeri kapandılar. BEŞİKTAŞ bu maçta ATİBA'nın ve SOSA'nın eksikliğini çok hissetti. Özellikle ATİBA olmayınca özellikle son yarım saatte orta sahamızı çok çabuk geçmeye başladılar. Onun yerinde NECİP oynar sanıyordum ama BILIC oyuna zenginlik getirir düşüncesiyle OĞUZHAN'ı kullanınca. Üstelik OĞUZHAN'da 2 yıldır aynı vasat şablonu oynayınca takım sağdan ve soldan bireysel yeteneklere bağlı olarak ileri çıkmayı denemek zorunda kaldı. Onun yerinde oynaması gereken TOLGAY ise daha çok orta saha ve defans bloğu arasında sıkıştı kaldı. Her şeye rağmen yine de kaliteli oyuncu olduğunu gösterdi TOLGAY. Hiç kimse DEMBA'ya kızmasın. Ona sağdan soldan top gelmezse, kanatlardan yardım gelmezse değil C.Ronaldo, Messi bile bu şablonda tek golcü olsa yine de gol atması çok zor. DEMBA top gelmeyince zaman zaman orta sahaya kadar gelmek zorunda kaldı. Koca bir ilk yarı Brugge ne model top oynamaya çalışıyor diye anlamaya çalıştım hiçbir şey anlamadım. 2. yarının hemen başında TÖRE kendi becerisiyle golü atınca keyfimiz yerine geldi. Sonra tuhaf bir biçimde bu maç bitti şimdi Kayseri maçına bakalım düşüncesi oluştu galiba?

Oysa Kayseri Erciyes maçına 3 gün var. Brugge maçının bitmesine ise 30 dakika vardı. Önce tesadüf golü yedik. Sonrada penaltı golü geldi. Konsantrasyon dağılınca neredeyse 3. golü de yiyorduk az kalsın. Üzüldük tabii. Çünkü gereğinden fazla şişirilen bir takıma 1-0 öndeyken 2-1 yenildik diye. Oysa 2-0 mağlup durumdayken 2-1'i bulsaydık sevinecektik. Maç 0-0, 1-1, 2-2 bitseydi turu geçebilmek için yenmemiz gerekecekti. Şimdiyine Liverpool maçında olduğu gibi golü bulmamız gerekecek. PANİK YOK. 19 Mart'ta Atatürk Olimpiyat Stadı'nda BEŞİKTAŞ'IMIN DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLAYACAĞIZ. 80.000 kişi orda olacağız. Zaten neredeyse Brugge kentinin nüfusu kadar Karakartal Sevdalısı orada olacağız. İngilizlerin aklını aldık. Brugge takımının sadece aklını değil, ciğerlerini böbreklerini bile söküp alacağız. UEFA'da yolumuza devam edeceğiz. Şimdi önümüzde pazar günü oynayacağımız Erciyes maçımız var. Üstelik yine gündüz maçımız. Önce bu maçtan güzel futbolla 3 puanı koparalım gerisi kolay. Brugge maçı bitti adamlar maçı kazandıkları halde sevinemediler. Çünkü 2. maçta onları nasıl bir atmosferin beklediğini az biraz tv'de gördüler. İstanbul'da cehennemi görecekler. Yine baktım tv spor programlarında BİLİC'e oyuncularımıza sallayanlar var. Üstelik kendilerini BEŞİKTAŞLI diye bildiğimiz arkadaşlarda bu gaza geliyorlar. Yapmayın. Eleştirin ama yıkmayın yıkılsın diye bekleyen renkli timsahlara yem etmeyin BEŞİKTAŞ'I. Önce pazar günü Erciyes'i geçelim. Sonrasında doğum günü kutlaması nasıl oluyormuş dosta düşmana gösterelim. Ligin bitmesine 11 UEFA finaline ise sayılı maçlar kaldı. Birlik olalım. Destek olalım. Tek yürek olalım. GELİN CANLAR KARAKARTAL OLALIM. 13,5 kişilik kadrosuyla bize aylardır bu gururu yaşatan evlatlarımıza sahip çıkalım. SİYAH OLALIM. BEYAZ OLALIM. BEŞİKTAŞIM BENİM diyerek gönüllere dolalım. SİYAAAAHHH..!

Zafer Algöz/HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19