"Sakin ve akıllı"

Liverpool maçını koparmak istiyorsak, SAKİN ve AKILLI olmalıyız.

Zafer Algöz

İlk maçımızda onların temposuna tempoyla cevap verdik. Önde basarak Liverpool'un oyunu istediği gibi yönlendirmesine izin vermedik. Maçın son 15 dakikasında ise biraz ritmimiz düştü ama oyundan düşmedik. Eğer şanssız bir penaltı olmasaydı maç 0-0 biterdi. Bu durumda Liverpool'u elemek için 1 gol atmamız gerekecekti. Şimdi de aynı noktadayız.

Maç oynandıktan sonra yazmak yorum yapmak her zaman kolaydır ama zor olan öncesinde bir strateji geliştirmek ve bunu takıma ezberletmek ve o oyunu oynatmak. Elbette BİLİC'in kendine göre planları vardır. Ben elbette teknik direktör değilim kimseye akıl vermek haddime düşmez ama eminim ki bütün futbolcularımız SAKİN ve AKILLI olmanın ilk şart olduğunun bilincindedir. Evet teknik direktörün futbola müdahale ve oyun ritmini düzenlemesi futbolcuya göre daha azdır. Neticede sonucu bireysel yetenekler ve bireysel hatalar belirliyor. İlk maçta çok yüksek tempoda başlayıp son 10 dk biraz oyundan düşmüştük. Bu defa tam tersini oynamalıyız. SAKİN ve kontrollü ve AKILLI başlayıp; belki ilk 45 dakika taraftarımıza boğdurmalıyız Liverpool'u. Onları abandone etmeliyiz. İkinci yarı ise giderek üstlerine dev bir KARAKARTAL gibi çökmeliyiz. Hele golü bulursak o zaman Liverpool'u şoka sokarız. Uzatmalara bile gitse maç o saatten sonra maçı çatır çatır alırız. Buna yürekten inanıyorum. Başarmak için önce SAKİN ve AKILLI sonra da İNANMAK gerek. 

Maçı ekran başında milyonlar, stadda ise 70.000'e yakın KARAKARTAL izleyecek. İzleyecek dediysem oturup maçı izleyene değil maçı yaşayan taraftara ihtiyacımız var çünkü BEŞİKTAŞ'ın taraftarı neden dünyanın en fantastik taraftarıdır bunu fazlasıyla bir kez daha gösterecektir. Bundan kimsenin kuşkusu yok. AMA? Taraftarımızda AKILLI olmak zorunda. Maçtan saatler önce bağırıp enerjimizin yarısını TEM yollarında ve saatler önce stadda harcamanın bir faydası yok. Enerjimizi 120 dakikalık ayarlamalıyız. İstediğimiz gibi maçın temposunu biz sürüklersek Büyük Taraftarımızla bu turu geçeriz. Eğer bu maçı geçersek bu yolun sonu finale kadar gider. Bazı Beşiktaşlı dostlar şöyle düşünüyor; "UEFA'da elenirsek kimse takıma ve Bilic'e kızmaz. Bizim şampiyon olmamız gerek o daha önemli.". Ben öyle düşünmüyorum. Liverpool'u daha önce yendik, yine yenebiliriz. Çünkü bu kadro İngilizlere kafa tutan taş gibi Besiktaş. Neden UEFA'da bu futbolumuzu finale kadar taşımayalım ki... Hem UEFA'da hem lig yarışında mutlu sona ulaşırsak inanin İngiltere'de BEŞİKTAŞ diye şehir kurulur. Sonuna kadar yanındayız BEŞİKTAŞ. Siyahınla beyazınla muhteşem taraftarınla... MUHTEŞEMSİN BEŞİKTAŞ....

Zafer Algöz/HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27