"Liverpool'un aklını alacağız"

Liverpool maçımız 0-0 bitseydi değişen bir sey olmayacaktı...

Zafer Algöz

Turu geçmek icin İstanbul'da 1 gol atmamız gerekecekti, yine aynı noktadayız. Herkes maçın başından itibaren Liverpool'un sağlı sollu saldıracağını düşünüyordu ama öyle olmadı. Tam tersine biz rakip sahada pres yaparak ve takım halinde çabuk oynayarak Liverpool'u tedirgin ettik.

Maçtan önce DEMBA'ya özel tedbir düşünmüyoruz demişti Liverpool hocası ama maçta hiç öyle olmadı. Asla bire bir bırakmadılar siyah incimizi. Hele ilk yarı OLCAY'ın muhteşem ara pasında yerden değil havadan topu kesseydi kim bilir neler konuşulacaktı bugün.
BEŞİKTAŞ Türkiye'nin en çabuk takım oyununu oynayan takımı. Hele hele düzgün zeminde performansı göz kamaştırıcı oluyor. İngiltere'de semt sahaları bile bizdeki bir çok stadyumdan iyi. Doğal olarak Liverpool her maçını düzgün zeminde oynuyor. Oysa biz genelde tarlalarda oynamak zorunda kalıyoruz. O yüzden alışık olduğumuz Olimpiyat Stadı'nın bozuk zemini bizim için avantaj olacak. Liverpool takımının sadece kaptanı Gerrard bu sahayı biliyor çünkü yıllar önce Milan'ı yenip kupayı almışlardı ama nerde o zamanki zemin? Doğrusu maçta en çok SERDAR ve CENK'in göstereceği performanstan şüphelerim vardı ama ikiside çok güzel oynadı.

ERSAN sarı kart görünceye kadar vasattı. Uzaklaştırdığı 3 top üstüste taca gitti. Böyle dandun oynarsa başımıza iş alırız diyordum ama sarı kartı gördükten sonra daha derli toplu oynadı. MOTTA çok hızlı ve iyi niyetli ama işte bazen el bombasının pimini çekiyor. Ya olmayacak yerde fantezi yaparken kaptırıyor gol tehlikesi oluyor. Ya da dün gece olduğu gibi kaçırdığı adamı indiriyor. Şimdi rövanş maçında acil bir sol bek bulmak zorundayız. ERSAN' in yerini ATINÇ ile kapatırız ama sol tarafımız ne olacak? İSMAİL sakat olduğuna göre belki oraya UĞUR BORAL ya da başka bir formül bulacağız mecburen.

BEŞİKTAS'ta şu iyi şu kötü diye ayrım yapmak takımın oynadığı futbola ihanet olur. Ayıp olur. BILIC takımı maça güzel hazırlamış ancak SOSA'yı cok erken çıkardı. Çünkü böyle maçlara alışık bir oyuncu. 90. dakikada bile olsa kullanacağı bir yan top ya da vereceği ters bir pas sonucu değiştirebilir. Benim öyle oyuncum olsa sakat olmadığı ya da beni çıkarın demedikçe oyunda tutarım.

Bir büyük teşekkürde BEŞİKTAŞ'IN MUHTEŞEM TARAFTARINA. Liverpool seyircisi sadece maçın başında ve penaltı golünden sonra sesini duyurabildi. Liverpool'da bile İnönü atmosferi yaratan Kara Sevdalılara binlerce teşekkür. Evet 180 dakikalık maçın ilk yarısını 1-0 yenik kapadık. HENÜZ MAÇ BİTMEDİ. 2.yarıyı Olimpiyatta oynayacağız. Oraya 80.000 Karakartal'la doldurmalıyız. Önce yaratacağımız atmosferle sonra oynayacağımız futbolla Liverpool'un aklını alacağız. Sonra da onları eleyeceğiz. Yeter ki stadı dolduralım gerisini BEŞİKTAŞ halleder. Yürekten inaniyorum. Liverpool'u e-le-ye-ce-ğiz....

Zafer Algöz/HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27