Var ama yok!

Dün gece Fenerbahçe-Karabük maçında yüzde 1 milyon penaltıyı çalamadı Cüneyt Çakır Hoca.

Zafer Algöz

Defalarca izledim, üstelik pozisyona çok yakın. Karabüklü oyuncunun gözü topta, arkadan çeken oyuncudan haberi bile yok ki kendini yere atsın "aaahh dedim kadere bak o çekmeyi ERSAN ya da FRANCO yapsaydı hem kartı yapıştırmış hem de penaltıyı çoktan üflerdin sevgili hocam" diye aklımdan geçirdim.

Aksşam Lig TV'de "ne diyecekler" diye bekledim. 3 takımı şampiyon yapmış Denizli Hocam ve 2 büyük camiada top oynamış Tümer pozisyon için; "var ama yok yani verilse kimse neden verdin demezdi ama verilmeyebilirdi de" gibi eveleyip gevelediler lafı. Kalkıp diyemediler "Eyy Cüneyt Hoca sen ki Avrupalarda bizi temsil ediyorsun buna penaltı çalmazsan neye penaltı çalacaksın?" Yoruma bak hizaya gel "VAR AMA YOOK!"

İşte bizim memlekette hakemlik mesleğini ve onu tarif eden en güzel tanim; "VAR AMA YOOK". Yani işime gelirse VAR, işime gelmezse YOK çalıyorum demek. Aynı anlayışı Mersin maçında da Mete Kalkavan marifetiyle gördük. Çok amatörce maç yönetti. Serkan 2 defa Demba Ba'ya sert girdi birinde kesin sarıyı göstermeliydi. 10.dakika dolmadan FRANCO'ya hem de ceza sahasında arkadan tekme atıldı bizim penalti VAR AMA YOK'lara karıştı.

İkinci yarı ele çarpan topu yazmıyorum bile. O da kazancımızın zekatı olsun. Aynı hakemler Kasımpaşalı oyuncuya penaltıyı ceza olarak kestiler üstelik arkası dönük olmasına rağmen.

Herkes kendi sempatisine ve antipatisine göre mi düdük çalıyor böyle şey olur mu efendiler? Ne zaman standart ve adil yönetim göreceğiz? Mersin gücünü bilerek oynamaya çalıştı ama öyle ya da böyle gol geliyorum demeye başladı.

Ankara'da "BEŞİKTAAŞŞ" diye İNÖNÜ ATMOSFERİ oluşturan Kara Sevdalılara sonsuz teşekkürler. İlk golümüzü hazırlayan SOSA oldu. Öyle müthiş bir pres yaptı ki. Mersin defansı panikten uzun oynamak zorunda kaldı. SERDAR, DEMBA BA, GÖKHAN, OLCAY. Bir anda halı saha golü attılar.

Takımda herkes vardı. 1 kişi yoktu. VAR AMA YOKTU. Artık yazmaktan usandım. BILIC Hoca olarak duygusal davranıyor. OĞUZHAN'ı kazanmak için ilk 11'de şans veriyor ama bakalım kendisi bunu istiyor mu? Pek emin değilim inşallah ben yanılırım OGUZHAN! Sadece koşuyor koşuyor. Yahu sen atlet değilsin. Orta sahamızda VELİ var adam zaten 3 kişilik koşuyor. Ummadığın yerlere yetişip sanki bir köstebek gibi topraktan çıkıyor. Sen topu koşturacaksın. Kendini değil takımı dikine oynatıp pozisyon hazırla diye sana bu sabrımız. BILIC, OĞUZHAN'ı kazanacağım derken en başta benim gibi BEŞİKTAŞLILARI kalpten kaybedecek, stresten öldürecek haberi yok. Bu maçta BILIC yine OĞUZHAN'la başlayarak aynı hatayı 3.kez yaptı. Hadi KERİM o bölgede olmaz diyenler var. TOLGAY neden ilk 11'de başlamaz. Çocuk zaten hazır olduğunu ve kalitesini Sarıyer maçında göstermiş oyuna 67.dakikada alıyorsun. Hem de hiçbir sey yapmayan üstelik bunu haftalardır denediğimiz ve gördüğümüz oyuncunun yerine. Sonra ki KERİM ve ATINÇ değişiklikleri de çok gec yapılan tercihlerdi. Daha önceden müdahale etseydi skor 3-4 bile olurdu. Takımın hocası BİLİC'e tabi ki saygı duyuyorum ama bir daha OĞUZHAN'la başlarsa ben ilk 65 dakikaları seyretmeyeceğim arkadaş. Gerçekten dayanamıyorum, sinirleniyorum, üzülüyorum.

Sonuçta takım oyununu daha diri ve seri oynadığımız zaman yeni gelenlerle takımın rekabet düzeyini yükselttiğimiz zaman. Bizi kimse kolay kolay yenemez. Her maçta kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz. Hakemlere ve performasnlarına hele hele VAR AMA YOOK eyyamcılığına aman dikkat! DURMA BEŞİKTAŞ SİYAAAAAAHHHHH!

Zafer Algöz / HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27