Melike Ulus yazdı; "Karanlık gecelerin yıldızı sensin..."

Demba Ba yok, Atiba yok, Veli yok, Mustafa yok, Oğuzhan yok, Sivok yok, Cenk Gönen yok, stat yok...

Melike Ulus

Demba Ba yok, Atiba yok, Veli yok, Mustafa yok, Oğuzhan yok, Sivok yok, Cenk Gönen yok, stat yok...

Tüm bu olumsuzlukların yanında, umutsuzluk belki daha çok can yakan kısımdı. Kırıklar, sakatlıklar ve de cezalı hallerimizle kolumuz kanadımız kırık olarak çıktık sahaya.  Şartlar böyle olunca alınan her sonuca amenna diyeceğimiz de aşikardı. Ama kartalın doğasında vardır yüksekten uçmak.

Bundandı gruptan lider çıkma isteği, bundandır zorlukların üstesinde gelme azmi.

Eksikleri aratmamaya yemin etmiş 11 yürek çıktı sahaya. Daha doğrusu, tarladan bozma  çayırlığa.  Biraz tedirgin, biraz da tutuk. İstediklerini oyuna yansıtamayıp, rakibin etkisinde kalınan ilk yarıyı kazasız belasız atlatmak da bir başarıydı elbette. Oynanan futbola bakılınca buna da şükür diyerek umutları 2. yarıya sakladık.

İkinci 45 dk başlarken, sakatlar kadromuza Ersan’ı da ekleyip, Atınç’ı sahada izlemeye başladık. Her geçen dakikada kartal toparlıyordu kendini ve her geçen dakikada 11 yürek daha da farklılaşıyordu. Tedirginlik yerini inanmışlık, tutukluk yerini savaşan ruha bırakmıştı. Direkte patlayan top da, gelecek mutlu sonun habercisi, liderliği müjdeler nitelikteydi.

Ve oldu da sonunda.... O gol geldi ve Beşiktaş, “sadece Türkiye ‘de değil, Avrupa’da da lider benim” dedi.

Yıldız oyuncular yoktu, tarlada oynatıldı, ışığı kesildi karanlıkta bırakıldı ama yılmadı... Gecenin karanlığını beyazıyla aydınlattı.Kenardaki hocasıyla, sahadaki genç yüreklerle, tribündeki sevdalılarla karanlık geceninyıldızı oldu Beşiktaş.....

Melike Ulus / HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19