İki cihanda lider...

Onur Ünlü'nün filmi vardı;"Sen Aydınlatırsın Geceyi". Bir kasabada doğa üstü özellikleri olan bir kasabada geçiyor. İşte bu kasabalılar biziz.

Zafer Algöz

Onur Ünlü'nün filmi vardı;"Sen Aydınlatırsın Geceyi". Bir kasabada doğa üstü özellikleri olan bir kasabada geçiyor. İşte bu kasabalılar biziz.

Doğa üstü güçleri olan. Trabzon'a tek pozisyon vermeyen BEŞİKTAŞ. Aynı tarifeyi Totenham'a uyguladı. Defalarca korner atmanın dışında hiç bir varlık gösteremediler. Geceye leke olan tek etken ise iki defa stat ışıklarının sönmesiydi. Düşünün bu statta Liverpool-Milan final oynamıştı. Dünyanın en kötü stadı diyordum. Bir kez daha haklı çıktım.

Şimdi anladınız mı büyük rock toplulukları ve dünya yıldızları konser vermeye neden 24 tır dolusu malzemeyle geliyor? Her zaman yanlarında 2 jeneratör getiriyorlar. Şehir elektriğiyle hiç muhattap olmuyorlar ve kendi enerjilerini garantiye alıyorlar. Böyle bir maçta büyük bir SKANDAL ama tabii "Kabahati gelin etmişler kimse sahip çıkmamış" misali herkes suçu bir başka yerde arayacak onu biliyoruz.

BEŞİKTAŞ maça tek kanadı buruk Karakartal gibi çıktı. Yoklar listesine bakın anlarsınız. DEMBA BA, VELİ, SİVOK, ATİBA yok. İlk yarı maçı dengeli oynadık. Oyunu hep belli alanlara yıkıp kontrollü oynadık. İlk yarıyı beraberliğe programladık. Hesabımız tuttu. İlk yarı takımda herkes müthiş dikkatli ve etkili oynadı. Bazı oyuncularımız sırtlarında başka bir ağırlığı taşıyarak oynadı. Kolay iş değil. NECİP; Atiba'yı, OLCAY; Veli'yi, CENK TOSUN ise Demba Ba ve Mustafa'yı sırtına alıp oynadı. Maçın ilk 45'inde ortanın biraz üstü performansla bile olsa en vasat oyuncularımız SOSA ve KERİM oldu. ERSAN ise ilk yarı boyunca CONAN gibi mücadele etti hepsine helal olsun.

İkinci yarı patates tarlası gibi berbat zemine rağmen. Muhteşem taraftarımız BEŞİKTAŞIMI yine piston gibi itmeye başladı. SOSA düzeldi, KERİM coştu. Bitiş düdüğüne kadar hep koştu. İngiliz Takımlarına karşı en çok kazanan BEŞİKTAŞ, dalga dalga gelmeye başladı. CENK önce Demba Ba anısına uzaktan bir roket atar mermisi salladı, kale direkleri 5 cm geri gitti, devamında TÖRE/OLCAY kombinasyonu ve ardindan CENK'in PEKTEMEK ANISINA. Muhteşem dokunuşu gol attığı için değil. İngilizler'in defansındaki 3 kişiyi orada çakılı tuttuğu için CENK'e binlerce alkış.

"Şu ATIBA'dan 1 tane daha olsa fena mı olur?" diyordum; NECİP, cevap verdi; "Ben İkimizin yerine de oynarim". 10 üzerinden 12 oynadı NECİP. Muhteşemsin Necip.

Helal olsun genç kaptanımıza. ATINÇ, FURKAN, Allahım neler oluyor dedim. Bir anda nerdeyse takımın yarısı yok ama altyapıdan çocuklarımız BEŞİKTAŞ'A sahip çıkıyor. Onlara güvenip Dünya vitrinine çıkaran BILIC'e gönülden teşekkürler. Özellikle ATINÇ, asansör gibi yükselerek çok önemli topları kesti. Hem de dan-dun oynamadı.

Maç 3/0 bitebilirdi. KERİM ve SOSA 2 önemli pozisyonu kaçırdılar ama kızamıyorum. Çünkü zemin yüzünden toplara kötü vurdular onlar ne yapsın?

Neticede ligimizin lideri. UEFA da bile grubunu lider bitirdi. BEŞİKTAŞIM 2 CİHANDA LİDER OLDU. Ama en büyük mutluluğum; BEŞİKTAŞ AVRUPA TAKIMI OLDU. Eğer bu takım üst üste 2 önemli maçta rakiplere tek gol pozisyonu bile vermiyorsa; yaptığı yıldırıcı press ve hızlı oyunu maçın tamamına yayabiliyorsa. Geriye söylenecek tek şey kalıyor. Allah sakatlıktan ve nazarlardan korusun. BÜYÜKSÜN BEŞİKTAŞ. Bu karanlık geceyi Aşkıyla aydınlatan muhteşem taraftarımız. BÜYÜKSÜNÜZ. GELİYORUZ! SİYAAAHHHH..!

Zafer Algöz / HABER1903

Puan Durumu Detaylı Görüntüle

# Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 Medipol Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27