Beşiktaş Kulübü Eski Yönetimi tarafından sözleşme yapılan Erkut Şentürk'ün sözleşmesi yeni yönetim tarafından iptal edildi.

Siyah beyazlıların altyapısında oynayan 17 yaşındaki genç yetenek Mehmet Erkut Şentürk'ün sezon sonunda bitecek sözleşmesini 5 yıl uzatılmıştı.

Beşiktaş Kulübü Eski Yönetimi tarafından anlaşılan Erkut Şentürk'ün sözleşmesi yeni yönetim tarafından sözleşmede yer alan ücretin ödenemeyeceği gerekçesiyle iptal edildiği bilgisine ulaştık.


Konu ile ilgili Erkut Şentürk'ün babası İsmail Şentürk, HABER1903'e açıklamalarda bulundu. 


Şentürk, yaptığı açıklamada;

"Eski Yönetim ile 5 yıllık bir sözleşme imzaladık. Bu sözleşmenin yürürlüğe girmesi için de yeni yönetimin imza atması gerekiyor. Bize Tuncay Yanık tarafından böyle denildi.  Ben de "Yeni yönetim geldiği zaman çaresine bakarız" dedim. Yeni yönetim geldikten sonra ise Seyit Ateş ile görüştüm. Daha önceden tanıdığım için sadece Seyit Ateş'in telefonuna ulaşabildim. Seyit Ateş'e "Seyit abi bizim durumumuz ne olacak" dedim. O da bana "Ben Tamer Kıran ile görüşeyim. Sana döneceğim" dedi.  Ben bundan sonra bir kaç defa daha aradım ve "Sözleşme günü yaklaşıyor. Sözleşme yapılacaksa yapılsın. Yoksa bir çaresine bakalım" dedim. Daha sonra bir kez daha aradığımda ise Akaretler'de saat 16:00'a kadar olacağını söyledi ve beni davet etti. Ben de eşim ve menajer Batur Altıparmak ile birlikte gittim. Orada "Ne yapacağız" dedikten sonra "Bizim çok borcumuz var. Ona verecek paramız yok.  Ne olur ne biter bilemiyorum. Ama yeni yönetimde şu şekilde imzalayamayız. Sana gelecek olan teklifleri değerlendir"dedi. Hatta ben ayrılırken "3 aydır maaş alamıyoruz, en azından 1 tanesi bari yatacak mı?" dedim. Oda bana " Size para yatırılmayacak"  dedi. 

Yaptığımız röportajın ardından konu ile ilgili fikirlerine danıştığımız Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran, HABER1903'ün yaptığı röportajı kendisine aktarmasının ardından konu ile ilgili olarak bu yaşanan olaylardan bilgisi olmadığını ve Erkut Şentürk'ün ailesi ile hemen görüşmek istediğini dile getirerek telefonu kapadı. 

Erkut'un ailesi ile telefonda görüşme yaptığını bizlere aktaran Kıran; "Erkut'un ailesi ile hemen konuyu görüştük. Erkut'un ailesi kulübümüze kadar gelip görüşüyor ve bizim haberimiz yok. Erkut, Beşiktaş'ın futbolcusudur ve Beşiktaş'ta kalacaktır." şeklinde konuştu.Haber Kaynağı: HABER1903 ÖZEL HABER