Beşiktaş, Bayan Voleybol Takımı’nın CEV Challenge Cup finalindeki rakibi Rusya’dan Zarechie Odintsovo oldu.

Beşiktaş Bayan Voleybol Takımı, CEV Challenge Cup’da finale yükseldi.

CEV Challenge Cup yarı final rövanş maçında Burhan Felek Voleybol Salonu’nda Polonya ekibi Impel Wroclaw’ı ağırlayan Beşiktaş Bayan Voleybol Takımı, adını kupada finale yazdırdı.
 
Karşılaşmayı Başkan Fikret Orman ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz tribünden takip etti.  
 
Beşiktaş, Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleye Dicle Nur Babat, Gabriela Koeva, Seda Eryüz, Selime İlyasoğolu, Marina Tumas, Paula Yamila Nizetich, Ayça(L) ilk altısıyla çıktı.      
 
İlk sete hızlı başlayan ve art arda sayılar kazanan Beşiktaş, ilk teknik molaya 8-3 önde girdi. Moladan sonra kısa bir süre hücumlarda sıkıntı yaşasa da siyah-beyazlılar, Selime’nin servise geçmesiyle hücumda ritmini tekrar kazandı ve ikinci teknik molaya 16-11 üstünlükle girdi. Setin devamında sayı avantajını kaybeden Beşiktaş, skorun eşitlenmesine engel olamadı. Son bölümünde etkili hücumlar yapan siyah-beyazlılar, seti 27-25 kazandı(1-0)
 
İkinci set karşılıklı kazanılan sayılarla başladı ve ilk teknik molaya Beşiktaş, 8-7 önde girdi. Moladan sonra rakibinin hücumlarına karşılık vermekte zorlanan siyah-beyazlılar, ikinci teknik molaya 16-12 geride girdi. Setin devamında farkı kapatmayı başaramayan Beşiktaş, bu seti 25-20 kaybetti(1-1).
 
Üçüncü sete hızlı başlayan Beşiktaş, arka arkaya aldığı sayılarla rakibini mola almak zorunda bıraktı. İlk teknik molaya Beşiktaş, 8-6 önde girdi. Moladan sonra hücumlarda rakibin bloklarına takılan Beşiktaş, avantajını kaybetti ve ikinci teknik molaya 16-14 geride girdi. Setin kalan kısmında istediği oyunu ortaya koyamayan siyah-beyazlılar, bu seti 25-21 kaybetti(1-2).
 
Dördüncü sete tutuk başlayan Beşiktaş, ilk teknik molaya 8-6 geride girdi. Moladan sonra savunma direncini arttran ve hücumda etkili olan siyah-beyazlılar, ikinci teknik molaya 16-15 önde girdi. Moladan sonra başa baş geçen seti Beşiktaş, 25-22 kazandı(2-2).
 
Tie-break seti karşılıklı kazanılan sayılarla başladı. Bu seti 15-9 maçı da 3-2 kaybetmesine rağmen Beşiktaş Bayan Voleybol Takımımız, CEV Challenge Cup’ta adını finale yazdırdı.
 
Bayan Voleybol Takımı’nın CEV Challenge Cup finalindeki rakibi Rusya’dan Zarechie Odintsovo oldu.  

Haber Kaynağı: bjk.com.tr