Bakan Suat Kılıç, Aysal'la görüşüp 'Beşiktaş'a jest yapın' dedi, 'İnceler, kolaylık sağlarız' yanıtı aldı.

Bakan Suat Kılıç, Aysal'la görüşüp 'Beşiktaş'a jest yapın' dedi, 'İnceler, kolaylık sağlarız' yanıtı aldı.

 

Arena krizi ne olacak? Son günlerde herkes bunu soruyor... Bir tarafta 'Beşiktaş'a vermemiz bu şartlarda zor' diyen G.Saray... Diğer tarafta 'İlk tercihimiz Arena. Kombine satmamız lazım' diyen Beşiktaş. İşte ortaya çıkan çözüm paketi:

 

İnönü Stadı için geçen ay Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Bakan Suat Kılıç'ın kapısını çaldı. Orman, 'İnönü'yü yıkacağız. Sezon ortasında yarı yolda kalmak istemiyoruz. Maçlarımızı oynayacağımız bir stat lazım. Siz uygun görürseniz TT Arena'da oynamak istiyoruz. İstemezseniz zorlamayız. G.Saray'a baskı yapın demiyoruz ama bize yardımcı olur musunuz?' dedi. Bakan Kılıç da 'TT Arena' formülünü buldu.


Kılıç, kurmaylarına araştırma yaptırdı. Dünyada birçok stadı iki kulübün kullandığı orta çıktı. Arena için yetkinin G.Saray'da olduğu ama Spor Bakanlığı'nın da söz hakkının bulunduğu belirtildi. Bakan Kılıç, çözüm için G.Saray ile görüşme turu başlattı.

 

Adnan Öztürk'ün karşı çıkmasına rağmen durum Ünal Aysal'a anlatıldı. Aysal'a 'Beşiktaş'a jest yapın, kolaylaştırıcı rol üstlenin' dedi. Başkan, kaygılarını dile getirip 'Taraftarımıza anlatmamız zor olur' yanıtı verirken Bakan, 'Taraftar sizi dinler, sizin kontrolünüzdeki insanlar sonuçta. Siz çözersiniz' yorumunda bulundu. G.Saray soğuk baksa da görüşmede 1.5 milyon liralık kira bedelini yarı yarıya verilmesi ve masrafların paylaşılması konusunda anlaşıldı.


Bulunan formül Başbakan'a da aktarıldı. Erdoğan, iki kulübün bir stadı kullanma projesi için 'Mahsuru yoksa verin, yeter ki iki kulüp anlaşsın' mesajı verdi. Tüm bu gelişmelerin ardından son bir haftada konu iyice alevlendi. G.Saray cephesinde mesafeli açıklamalar yapılırken Bakan Kılıç, kurmayları ile toplantı trafiği yaptırdı. Ve önceki gün Ünal Aysal'dan TT Arena için 'Konuyu inceleriz, biz gerekli kolaylıkları yaparız' sözü alındı, iş tatlıya bağlandı.

 

Haber Kaynağı: Akşam