DHA Spor Müdürü Faik Gürses, Beşiktaş'ın gündemi hakkında HABER1903'e açıklamalarda bulundu.

DHA Spor Müdürü Faik Gürses, Beşiktaş'ın gündemi hakkında HABER1903'e açıklamalarda bulundu.


Gürses, HABER1903'e yaptığı açıklamada;

-GOLLERDE BÜTÜN OYUNCULARIN BİRBİRİNE SARILARAK-


Beşiktaş'ın görüntüsünün sevindirici olduğunu dile getiren Faik Gürses; "İlk maç neticesinde "Beşiktaş, lige hazır, şampiyonluğun ne büyük favorisi" demek biraz yanlış olur. Ancak Beşiktaş'ın geçen seneye nazaran savunma kademelerini iyi yapması, derli toplu oyunu, Olimpiyat Stadı gibi çok uzak bir yerde maçın olmasına rağmen taraftarını arkasına alışı, Hutchinson'ın takıma iyi adapte olması, Olcay'ın bıraktığı yerden devam etmesi, bir takım bütünlüğünü olması, 1990'lı yılların başındaki 3 yıl üst üste şampiyon olan takımın verdiği görüntüdeki gibi gollerde tüm oyuncuların birbirine sarılarak içten bir şekilde gol kutlamasını yapması bir takım olgusunun işaretleridir. Beşiktaş'ın bu açıdan görüntüsü sevindirici. Tabii ki Beşiktaş'ın eksiklikleri var. Bu eksikliklerin ilerleyen haftalarda giderilebilmesi için Bilic, gerekli çalışmaları ve rotasyonları yapacaktır. Geçen seneye oranla yedek kulübesinden oyuna girdikten sonra oyunu değiştirecek isimlerin bulunduğunu görmekteyiz. Uğur Boral, Eneramo, Holosko, İsmail Köybaşı'nın sakatlığını düzelmesi ve Oğuzhan'ın takıma girmesi ile Beşiktaş'ın hem ilk 11'i hem de kenardan katkı sağlayacak oyuncu sayısında artış olacaktır" dedi.


-TARAFTARIN  KOŞARAK...-


Beşiktaş taraftarının Olimpiyat Stadı'nda takımını yalnız bırakmamasına değinen Gürses; "Beşiktaş'ın yeni stadının yapıldığı şu günlerde Olimpiyat Stadı gibi çok uzak bir yere alışık olmayan Beşiktaş taraftarının koşarak ve oyuncuları bağrına basarak takımın yanında olması bence futbol takımından daha önce düşünülmesi gereken bir olgudur. Beşiktaş yönetimin bu konuda taraftarına gösterdiği hassasiyeti de kutlamak gerekir. Onlar da taraftarlarını kutladılar. Neticede Beşiktaş, lige iyi bir giriş yaptı. Şimdi Tromso seyahati, arakasından İstanbul'a dönüş ve Kayseri'ye gidiş olacak. Beşiktaş, zorlu seyahatlerine başlayacak. Bunun yanına bir de Türkiye Kupası eklendiği zaman Beşiktaş'ın kaliteli kadrosunun ilerleyen haftalarda daha neler yapabileceğini görmek en büyük ümidimiz" dedi.


-BEŞİKTAŞ, VALERENGA VE MALMÖ FACİALARINI UNUTMUŞ DEĞİL-


Beşiktaş'ın Perşembe günü UEFA Avrupa Ligi Play-off turunda Tromso ile oynayacağı karşılaşma hakkında Faik Gürses; "Beşiktaş, futbol facialarını yakından takip eden ve bu faciaları yaşayan bir kulüp. Beşiktaş, Valerenga ve Malmö facialarını unutmuş değildir. Tam "tur atladık" derken gelen acı skorların Beşiktaş taraftarının gönlünde büyük yara olduğunu söyleyebiliriz. Tromso, Galatasaray'ın çantada keklik görüp elenmesine yol açtığı bir kulüp. Neticede Beşiktaş'ı da yenmek isteyeceklerdir. Ama Beşiktaş'ın Trabzonspor önündeki oyunu, futbolcuların birbirine olan güveni ve teknik direktör ile takımın bir bütünleşme görüntüsünü sergilemesi Beşiktaş'ın Tromso engelini aşacakmış mesajını veriyor. Norveç'in ilerleyen liginde Tromso'nün 13. olduğunu da düşünürsek Beşiktaş'ın kalibresine uygun bir takım değil.  Ama Beşiktaş, alışık olmadığı sonuçları alan bir kulüp. Ama bu seneki lige başlayışıyla birlikte Beşiktaş'ın Tromso engelini iki maçta da aşacağını umuyorum. Bence Beşiktaş'ın Tromso engelini aştıktan sonra kafasına takacağı olay 30 Ağustos'ta CAS'tan gelecek olan haberdir. O haberden sonra Beşiktaş'ın Türkiye Ligi'ne mi daha fazla ağırlık vereceği yoksa 3 kulvarda mı devam edeceği konusunda teknik direktörde bir tavır ortaya çıkacaktır" dedi.


-BU ANLAŞMAYI AYAKTA ALKIŞLAYAYIM-


Beşiktaş'ın Vodafone ile yaptığı sponsorluk anlaşmasını ayakta alkışladığını ifade eden Gürses; "Bu anlaşmayı ben ayakta alkışlayayım. Çünkü Beşiktaş, ekonomik açıdan ince bir Sırat Köprüsü'nden geçmektedir. Geçen yıl başına gelen durumlar, futbolcuların ve yöneticilerin alacakları, içinde bulunduğu borç durumu Beşiktaş'ın gidiş yolunu etkileyecek, önüne tuzaklar koyacak görüntü verdi. Tabii ki bu anlaşmanın içinde çok özel maddeler de vardır. Sayın Başkan Fikret Orman ve yönetim kurulunun bu anlaşmaya harfiyen uyacağını tahmin ediyorum. Daha önceden Ülker ile yapılan basketbol anlaşmasında basketboldan gelen paranın tamamına yakınının futbola harcanması Ülerk ile yapılan anlaşmayı bozmaya kadar götürdü. Umarım Vodafone anlaşmasında böyle bir durum yaşanmaz. Sanırım bu kriterleri de taraflar, anlaşma maddelerinin içine koymuştur. Beşiktaş, yeni ufka doğru gitmeye hazırlanmıştır. Vodafone ve Beşiktaş, birbirine katkı yaptığı için sevinmeli" diyerek sözlerini tamamladı.


Haber Kaynağı: HABER1903 ÖZEL HABER