Spor yorumcusu Kaya Çilingiroğlu, Beşiktaş'ın Spor Toto Süper Ligi'nin 24. haftasında İnönü Stadı'nda Fenerbahçe'yi 3-2 mağlup ettiği karşılaşmayı HABER1903'e değerlendirdi.

Spor yorumcusu Kaya Çilingiroğlu, Beşiktaş'ın Spor Toto Süper Ligi'nin 24. haftasında İnönü Stadı'nda Fenerbahçe'yi 3-2 mağlup ettiği karşılaşmayı HABER1903'e değerlendirdi.


Çilingiroğlu, HABER1903'e yaptığı açıklamada;


-TARAFTARLARLA BARIŞ MAÇI OLDU-


Beşiktaş'ın harika bir iş yaptığını dile getiren Kaya Çilingiroğlu; "İnönü'ye veda derbisiydi. Beşiktaş'ın Fenerbahçe'yi yenerek yoluna devam etmesi harika bir iş oldu. Fenerbahçe'yi de yolun sonuna doğru zor duruma soktu. Atılan güzel goller ve iyi bir mücadele sergileyen bir Beşiktaş vardı. Şansı da yardım etti ve maçı kazandı. Daha önce "Fenerbahçe kaybetmez" demiştim. Ama ilk 40 dakikaya baktığımızda top yapamayan bir Beşiktaş vardı. Ancak daha sonra fizik gücü öne çıkınca Beşiktaş'ın farkı ortaya çıktı. Beşiktaş'ı tebrik ediyorum. Samet hoca ve Beşiktaş takımının bu sezon taraftarla barış maçı gibi olduğunu düşünüyorum" dedi.


-ONA ÇOK İYİ MORAL OLDU-


Olcay Şahan'ın son dakika golüne değinen Çilingiroğlu; "Olcay, çok iyi niyetli. Bugüne kadar hiç de sakatlanmadı. Son derece özverili oynuyor ve çalışkan bir çocuk. Fakat gol yollarında ve final paslarında müthiş panik halinde. Dün de çok kötü oynuyordu. Ama iyi mücadele ediyordu. Gol pozisyonunda iyi bir koşu yaptı. Ondan önce çizgiden çıkardığı bir gol pozisyonu da vardı. Önemli bir depar attı. Golü de zor attı ama güzel oldu. Onun için iyi oldu. Gol yollarında ve final pasları yaparken bu kadar panik yapmasına gerek yok. Çok çabuk gidiyor ve vakti de oluyor. Onun golüyle kazanmak moral açısından çok iyi oldu" dedi.


-BÜYÜK MAÇLARIN OYUNCUSU GİBİ OYNADI-


Fernandes'in ilk defa büyük maçların oyuncusu gibi oyandığını ifade eden Kaya Çilingiroğlu; "Fernandes için hep söylediğim bir laf vardı. Küçük maçların büyük oyuncusuydu. Dün ilk defa oyuna müthiş ağırlığını koydu. Büyük bir maçın, derbinin oyuncusu gibi oynadı. Kalitesi zaten ortada. Kalitesini ve fizik gücünü 90 dakikaya yaydı. Maestro gibi takımını yönetti. Oynadığı futbol çok keyif verdi. Hep böyle oynamasını isteriz. Her maç bu futbol oynanmaz ama en azından buna yakın oynasın. Fernandes, iyi oynadığı zaman her takıma karşı neler yapabileceğini ispatladı. Ancak Fernandes'in oyuna her ne kadar göze hoş gelse de topu ayağında fazla tutuyor. Beşiktaş, hızlı atağa çıkan bir takım. Kalabalık bir şekilde atağa çıkıyorlar. Bu nedenle Fernandes, topla daha az oynasa Beşiktaş, daha çok gol pozisyonu yakalayabilir diye düşünüyorum" diyerek sözlerini tamamladı.


Haber Kaynağı: HABER1903 ÖZEL HABER